Սալոմե Զուրաբիշվիլին վիրավորվել է, որ իրեն թույլ չեն տվել հանդիպել Նիկոլ Փաշինյանի հետ
Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլին իր ֆեյսբուքյան էջում ափսոսանք է հայտնել, որ իրեն հնարավորություն չի տրվել հանդիպել աշխատանքային այցով Թբիլիսի այցելած Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ։
«Վրաստանի նախագահը ողջունում է ՀՀ վարչապետի այցը երկիր, բայց ցավալի է, որ Վրաստան կատարած այցի ընթացքում նախագահին հնարավորություն չի տրվել հանդիպել և պատշաճ ընդունել երկրների ղեկավարներին։
Ցավալի և ուշագրավ է նաև, որ պատկան մարմինները նախագահին չեն տեղեկացնում երկրում բարձր մակարդակի այցերի, հանդիպումների կամ միջոցառումների մասին»,-գրել է նա։

Саломе Зурабишвили обиделась, что ей не дали встретиться с Николом Пашиняном
Президент Грузии Саломе Зурабишвили на своей странице в Facebook выразила сожаление, что ей не была предоставлена возможность встретиться с премьер-министром Армении Николом Пашиняном, посетившим Тбилиси с рабочим визитом.
"Президент Грузии приветствует визит премьера Армении в страну, но сожалеет, что президенту не предоставлена возможность встречаться и должным образом принимать лидеров дружественных стран.
Также печально, что соответствующие ведомства не информируют президента о запланированных в стране высокопоставленных визитах, встречах или мероприятиях", – написала она.