Փաշինյանը լուրջ խոստումներ է տվել Ալիևին. Հայկ Նահապետյան (Տեսանյութ)
«Իշխանության մարտավարությունը իրենց իսկ առաջացրած խնդիրները նախկին իշխանության վրա բարդելն է, իրենցից օտարելն է։ Որքան էլ որ օրվա իշխանությունը փորձի ջայլամի նման գլուխն ավազի մեջ թաղել, խնդիրները չեն անհետանալու»,- «Հարցեր կան» հաղորմանն ասել է պահեստազորի գնդապետ, ռազմական փորձագետ Հայկ Նահապետյանը։
«Իշխանության կրավորական կեցվածքը ուժեղացնում է Ադրբեջանի և Թուրքիայի ռազմաքաղաքական ղեկավարությանը, որպեսզի հետամուտ լինեն այն պահանջների կատարմանը, որ Փաշինյանը խոստացել է 2022 թվականին Պրահայում։
Չեմ բացառում, որ Փաշինյանը բավական լուրջ խոստումներ է տվել: Արցախը հանձնելու խոստումն իրագործեց, կանցնի մյուսներին»:

Айк Нагапетян: Пашинян дал Алиеву серьезные обещания (Видео)
«Тактика властей заключается в том, чтобы свалить вину за созданные ими проблемы на предыдущие власти и оттолкнуть эти проблемы от себя. Сколько бы сегодняшняя власть не прятала голову в песок, как страус, проблемы не исчезнут». Об этом в программе «Есть вопросы» заявил военный эксперт, полковник запаса Айк Нагапетян.
«Кроткая, покорная позиция властей укрепляет военно-политическое руководство Азербайджана и Турции в стремлении добиться выполнения требований, которые Пашинян обещал в 2022 году в Праге.
Я не исключаю, что Пашинян дал вполне серьезные обещания. Он выполнил свое обещание сдать Арцах, перейдет к следующим».