Միրզոյանը Լեհաստանի նորանշանակ արտգործնախարարի հետ Հարավային Կովկասում անվտանգային իրավիճակն է քննարկել
29/01/2024 19:56
Հունվարի 29-ին ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Լեհաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նորանշանակ նախարար Ռադոսլավ Սիկորսկիի հետ, հայտնում են ԱԳՆ-ից։
«Զրուցակիցներն անդրադարձ են կատարել երկկողմ փոխգործակցությանն ու դրա հետագա զարգացման ուղղությամբ առաջիկա հնարավոր շփումներին:
Հայաստանի և Լեհաստանի ԱԳ նախարարներն անդրադարձ են կատարել Հարավային Կովկասում անվտանգային իրավիճակին: Նախարար Միրզոյանը ներկայացրել է տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության հաստատման  ՀՀ տեսլականը և դրա հիմքում դրված առանցքային սկզբունքները»:

Мирзоян обсудил ситуацию с безопасностью на Южном Кавказе с новоназначенным министром иностранных дел Польши
29/01/2024 20:06
29 января министр иностранных дел Республики Армения Арарат Мирзоян провел телефонный разговор с новоназначенным министром иностранных дел Республики Польша Радославом Сикорским.
Как сообщили в МИД, собеседники затронули двустороннее взаимодействие и возможные последующие контакты, направленные на его дальнейшее развитие.
Министры иностранных дел Армении и Польши затронули ситуацию с безопасностью на Южном Кавказе. Министр Мирзоян представил видение Республики Армения по установлению мира и стабильности в регионе, а также ключевые принципы, заложенные в его основу.