Հայաստանում ԵՄ դիտորդական առաքելության տեղակայումը կարևոր դերակատարություն ունի անվտանգության ապահովման տեսանկյունից. Գրիգորյանն ընդունել է Ռիտերին
30/01/2024 16:07
Հունվարի 30-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանում ԵՄ դիտորդական առաքելության ղեկավար Մարկուս Ռիտերին:
Հանդիպմանը զրուցակիցները քննարկել են ԵՄ քաղաքացիական դիտորդական առաքելության գործունեության ընթացքը և անդրադարձել Եվրոպական խորհրդի որոշմանը՝ ավելացնելու ԵՄ քաղաքացիական դիտորդական առաքելության անձնակազմի թվաքանակը:
Զրուցակիցներն ընդգծել են, որ քաղաքացիական առաքելության տեղակայումը կարևոր դերակատարություն ունի տարածաշրջանում կայունության և անվտանգության ապահովման տեսանկյունից:

Развертывание наблюдательной миссии ЕС в Армении играет важную роль в обеспечении стабильности и безопасности в регионе
30/01/2024 16:40
30 января секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян принял главу гражданской наблюдательной миссии ЕС в Армении Маркуса Риттера.
На встрече собеседники обсудили деятельность гражданской наблюдательной миссии ЕС и коснулись решения Европейского совета об увеличении численности гражданской наблюдательной миссии ЕС.
Стороны подчеркнули, что развертывание гражданской миссии играет важную роль в обеспечении стабильности и безопасности в регионе.