«Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել շարունակել քննարկումները»․ ՔՊ-ն՝ Ավինյանի հետ հանդիպման մասին
ՔՊ խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը Ֆեյսբուքում գրել է՝ ինչ են քննարկել Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանի հետ․
«Այսօր Ազգային ժողովում «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը հանդիպել է Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանի հետ:
Քննարկվել են Երևան քաղաքի զարգացմանը վերաբերող բազմաթիվ հարցեր:
Անդրադարձ է կատարվել հանրային տրանսպորտի բարելավման և երթևեկության բեռնաթափման խնդրին: Քննարկվել են վերջին օրերին քաղաքում իրականացվող ձնամաքրման աշխատանքներին վերաբերող հարցեր:
Մտքեր են փոխանակվել կառուցապատման ոլորտի, քաղաքի լուսավորության, թափառող շներին վերաբերող և բազմաթիվ այլ հարցերի շուրջ:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել շարունակել քննարկումները, այդ թվում` օրենսդրական մակարդակում, առկա խնդիրները լուծելու համար»:

«Достигнута договоренность о продолжении переговоров»: «Гражданский договор» о встрече с Авиняном
Руководитель фракции «Гражданский договор» Айк Конджорян сообщил в Facebook о чем они говорили с мэром Еревана Тиграном Авиняном.
«Сегодня в Национальном Собрании фракция «Гражданский договор» провела встречу с мэром Еревана Тиграном Авиняном.
Были обсуждены многие вопросы, связанные с развитием города Еревана.
Был рассмотрен вопрос улучшения работы общественного транспорта и облегчения дорожного движения. Обсуждались вопросы, связанные с работами по уборке снега, проводимыми в городе в последние дни.
Состоялся обмен мнениями по строительной отрасли, городскому освещению, бродячим собакам и другим вопросам.
Достигнута договоренность о продолжении обсуждений, в том числе на законодательном уровне, для решения существующих проблем».