Գլխավոր դատախազությունը պահանջում է Մշակույթի նախկին նախարարից  բռնագանձել մոտ 1 միլիարդ դրամ
«Հակակոռուպցիոն դատարանը 2024 թվականի հունվարի 25-ին վարույթ է ընդունել ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ 98-րդ հայցադիմումը:
Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին՝ ՀՀ մշակույթի նախկին նախարար Հասմիկ Պողոսյանից և նրան փոխկապակցված անձանցից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել՝  301 միլիոն 218 հազար դրամ՝ որպես ապօրինի դրամական միջոցների մնացորդ, որը հանդիսանում է ապօրինի ծագում ունեցող գույքերի վերափոխման կամ օգտագործման արդյունքում առաջացած գումար,
567 միլիոն 396 հազար դրամ, որը չի հիմնավորվում անձի օրինական եկամուտներով, ունի ապօրինի ծագում և հնարավոր չէ բռնագանձել, քանի որ փոխանցվել է բարեխիղճ ձեռքբերողի և/կամ հնարավոր չէ նույնականացնել, 1 իրավաբանական անձանցում մասնակցություն, 3 միլիոն 331 հազար դրամ՝ փոխառությունից ծագող պահանջի իրավունք, 4 միլիոն 863 հազար դրամ՝ նախկին նախարարին նախկինում պատկանած տրանսպորտային միջոցի շուկայական արժեք»:

Генпрокуратура требует конфисковать у бывшего министра культуры около 1 млрд драмов
Генпрокуратура Армении требует конфисковать у бывшей главы Минкульта Асмик Погосян и связанных с ней лиц около 877 млн. драмов, об этом говорится в сообщении ведомства.
Управление по делам о конфискации имущества, имеющего незаконное происхождение, Генеральной прокуратуры Армении обратилось в суд с требованием о конфискации у бывшего министра культуры Армении Асмик Погосян и взаимосвязанных с ней лиц в пользу Республики Армения:
301 млн. 218 тыс. драмов, как остаток незаконных денежных средств, представляющий собой сумму, возникшую в результате преобразования или использования имуществ незаконного происхождения. 567 млн. 396 тыс. драмов, которые не обоснованы законными доходами лица, имеют незаконное происхождение и не могут быть конфискованы, поскольку были переданы добросовестному приобретателю и (или) нельзя идентифицировать. Участие в одном юридическом лице. 3 млн. 331 тыс. драмов - право требования, возникающего из заема. 4 млн. 836 тыс. драмов - рыночная стоимость транспортного средства, ранее принадлежавшего бывшему министру.