ՀՀ իշխանության` երկրի վերջին խորհրդանիշները զոհաբերելուն ի պատասխան՝ Անկարայից հորդորներ են հնչում. Աբրահամյան
01/02/2024 10:14
ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը գրում է․ «Մինչ իշխանությունը շարունակում է կեղծ խաղաղասիրական դրոշակով խոսել Ադրբեջանի ու Թուրքիայի հետ հարաբերություններ կառուցելու մասին և հանուն դրա շարունակում զիջողական քաղաքականությունը, Թուրքիայի պաշտպանական գերատեսչության նախկին ղեկավարը Բաքվում սպառնալիքներ է հնչեցրել Հայաստանի հասցեին:
Թեև վերջինս արդեն նախարար չէ, սակայն Թուրքիայի խորհրդարանի պաշտպանության հանձնաժողովի նախագահն է` ոչ պատահական դեմք:
Հայաստանի իշխանության` երկրի վերջին խորհրդանիշները զոհաբերելուն և հայկական պահանջատիրությունը զիջելուն ի պատասխան՝ Անկարայից ՀՀ-ին հորդորում են` «խելքը գլուխը հավաքել»` հիշեցնելով, որ Թուրքիան ու Ադրբեջանը գործում են 2 պետություն ու մեկ բանակ սկզբունքով:
Հավաքական առումով հայ ժողովրդին զոհաբերող իշխանությունը չի կարող պաշտպանություն և սատարում ունենալ նաև արտաքին դերակատարներից` սրանց նմանների նկատմամբ հարգանքը բացառվում է` առավելագույնը կօգտագործեն ու դեն կշպրտեն»:

Абрамян: В ответ на пожертвование властями Армении последних символов страны, из Анкара звучат призывы
01/02/2024 11:38
Депутат НС Армении Тигран Абрамян пишет: «В то время как власти продолжают говорить о построении отношений с Азербайджаном и Турцией с фальшивым пацифистским флагом и ради этого продолжают свою уступническую  политику, бывший глава Минобороны Турции выступил с угрозами в адрес Армении в Баку.
Хотя последний уже не является министром, он является главой комиссии по обороне парламента Турции – лицо не случайное.
В ответ на пожертвование властями Армении последних символов страны и отказ от права требовать, Анкара призывает Армению «опомниться», напоминая, что Турция и Азербайджан действуют по принципу двух государств и одной армии.
В коллективном смысле, власть которая приносит в жертву армянский народ, также не может иметь защиты и поддержки со стороны внешних акторов, уважение к таким людям исключено, они будут использовать их по максимуму и выбрасывать».