Այս հերթական ստորացումը Ադրբեջանին չի կանգնեցնելու․ Պահանջներն աճելու են․ Տիգրան Աբրահամյան
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանն անդրադարձել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի այսօր հնչեցրած հայտարարությանը՝ «խաղաղություն կլինի, եթե Հայաստանը փոխի իր Սահմանադրությունը»։
«Ալիևն այսօր, ըստ էության, հաստատել է վերջին շրջանում լայն քննարկումների առարկա դարձած ՀՀ սահմանադրական փոփոխություններում իրենց մեծ հետաքրքրությունը:
Եթե նույնիսկ սա չէր արվել Ադրբեջանի պահանջով, ապա Բաքուն մտավ խաղի մեջ և, օգտվելով ՀՀ իշխանության «պասից», մինչև վերջ կսեղմի:
Եթե սա, այնուամենայնիվ, Հայաստան-Ադրբեջան բանակցությունների կուլիսային փոխըմբռման հետևանք է` կրկին վատ է, որ Ադրբեջանը ոչնչացնում է Հայաստանին, իսկ Հայաստանը շարունակում է ծնկի գալ ու զիջել. ի դեպ, այս հերթական ստորացումը Ադրբեջանին չի կանգնեցնելու` պահանջներն աճելու են»,- սոցցանցի իր էջում գրել է Տիգրան Աբրահամյանը:

Тигран Абрамян: Это очередное унижение не остановит Азербайджан: Требования будут увеличиваться
Депутат НС Тигран Абрамян от фракции "Честь имею" сослался на заявление, сделанное сегодня президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым: "Мир будет возможен, если Армения внесет изменения в Конституцию".
«Сегодня, по сути, Алиев подтвердил свой большой интерес к конституционным изменениям Республики Армения, которые в последнее время стали предметом широкого обсуждения.
Даже если это было сделано не по требованию Азербайджана, то Баку вступил в игру и, воспользовавшись «пасом» властей Республики Армения, будет давить до конца.
Однако если это является следствием закулисного взаимопонимания армяно-азербайджанских переговоров, то опять же плохо, что Азербайджан уничтожает Армению, а Армения продолжает подчиняться и уступать: кстати, это очередное унижение не остановит Азербайджан, требования будут увеличиваться", - написал Тигран Абрамян на своей странице в социальной сети.