Պետք է ունենանք ազգային անվտանգության նոր ռազմավարություն, այսօրվանը չի հասցեագրում այն հարցերը, որոնք կան․ Փաշինյան
01/02/2024 20:24
«Այսօր ունեցած ազգային անվտանգության ռազմավարությունը չի հասցեագրում այն հարցերը, որոնք կան»,- Հանրային ռադիոյի եթերում ասաց Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ հավելելով՝ պետք է նոր ռազմավարություն լինի։
«Ակնհայտ է, որ մենք պետք է ունենանք ազգային անվտանգության նոր ռազմավարություն, և ազգային անվտանգության մեր նոր ռազմավարությունը պետք է արտահայտվի պետության լեգիտիմ տարածքային ամբողջականության շրջանակները և շահերը պաշտպանելու տրամաբանության մեջ»,- ասաց նա:

Пашинян: У нас должна быть новая стратегия национальной безопасности, нынешняя не решает существующие проблемы
02/02/2024 00:11
"Сегодняшняя стратегия национальной безопасности не решает существующие проблемы", - заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян в эфире Общественного радио, добавив, что должна быть новая стратегия.
"Очевидно, что у нас должна быть новая стратегия национальной безопасности, и наша новая стратегия национальной безопасности должна быть выражена в логике защиты легитимной территориальной целостности и интересов государства", - сказал он.