Կառավարության հակակոռուպցիոն քաղաքականության կամքը ոչ մի միլիմետր չի նվազել, հակառակը՝ ավելացել է. Նիկոլ Փաշինյան (Տեսանյութ)
01/02/2024 11:55
Կառավարության հակակոռուպցիոն քաղաքականության կամքը ոչ մի միլիմետր չի նվազել, հակառակը՝ ավելացել է, այս մասին կառավարության նիստին ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Նա նշեց, թե պետք չէ շատ վստահել այն զեկույցներին, որ գալիս-հասնում են կառավարություն։
«Հիմա դուք ինձ եք զեկուցում, ձեզ ուրիշներն են զեկուցում, նրանց էլ, երևի, ուրիշն է զեկուցում, կարևոր նախագծերը պետք է անձամբ գնանք ու փորձարկենք։ Եթե այդպես չանենք՝ ոչ մի բան չի ստացվելու, սա վերաբերում է դահլիճում նստած բոլոր մարդկանց»,- ասաց վարչապետը։
Արդարադատության նախարար Գրիգոր Մինասյանն էլ ասաց, թե հակակոռուպցիոն  ռազմավարությունը նոր են ընդունել, երևի, ամենամասնակցային ռազմավարություններից է։

Никол Пашинян: Воля антикоррупционной политики правительства не уменьшилась ни на миллиметр, а, наоборот, возросла (Видео)
01/02/2024 12:18
Воля антикоррупционной политики правительства не уменьшилась ни на миллиметр, а наоборот, возросла, заявил премьер-министр Никол Пашинян на заседании правительства.
Он отметил, что не стоит доверять докладам, которые доходят до правительства.
«Сейчас вы докладываете мне о проделанной работе, другие докладывают вам, может быть, кто-то еще докладывает им, мы должны лично пойти и проверять важные проекты. Если мы этого не сделаем, ничего не произойдет, это касается всех людей, сидящих в зале", - сказал ремьер-министр.
Министр юстиции Григор Минасян также заявил, что недавно принятая ими стратегия борьбы с коррупцией, вероятно, является одной из стратегий, основанных на наиболее широком участии.