Այսօրվանից վաճառքի կհանվեն մեքենաների 00 ОО 000 համարները. բարի ժամանց ենք մաղթում բոլորին. Նիկոլ Փաշինյան (Տեսանյութ)
01/02/2024 12:05
Այսօրվանից վաճառքի կհանվեն մեքենաների 00 ОО 000 համարները, կառավարության նիստում ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Նա հանձնարարեց, որ այդ գնումներից ՀՀ պետական բյուջե հնարավորինս շատ ու մեծ մուտք արվի, բայց, իհարկե, գները պետք է մատչելի լինեն։
«Ես ակնկալում եմ այդ հարթակից, որ աճուրդը տեղի ունենա մինչև մաքսիմալ ամենավերջին կետը, որտեղ հնարավոր է գին բարձրանա ու մաքսիմալ գներով վաճառվեն այդ համարները, գիտենք, որ նման համարների սիրահարները Հայաստանում քիչ չեն, այնպես որ՝ բարի ժամանց ենք մաղթում բոլորին», - ասաց  Փաշինյանը։

Никол Пашинян: С сегодняшнего дня на продажу будет выставлено 00 ОО 000 номеров автомобилей: желаем всем приятного времяпрепровождения (Видео)
01/02/2024 13:07
Премьер-министр Никол Пашинян сообщил на заседании правительства, что с сегодняшнего дня на продажу будет выставлено 00 ОО 000 номеров автомобилей.
Он распорядился, чтобы от этих закупок в государственный бюджет Республики Армения поступило как можно больше вложений, но, конечно, цены должны быть доступными.
"Я ожидаю от этой платформы, что аукцион будет проходить до последней максимальной точки, где цена может вырасти и эти номера будут проданы по максимальным ценам. Мы знаем, что в Армении немало любителей таких номеров, так что желаем всем приятного времяпрепровождения", - сказал Пашинян.