ՔՊ-ականներն ուղիղ ասում են` Արցախն Ադրբեջան է, Արցախը սպառնալիք է, Արցախի հանձնումը փորձում են ներկայացնել որպես փրկություն. Տիգրան Աբրահամյան
03/02/2024 10:09
Իշխանության տարբեր ներկայացուցիչների` Արցախի հետ կապված տարբեր ապազգային, հակահայ, դավաճանական հայտարարությունները միայն գալիս են ամրապնդելու այն մոտեցումը, որ իշխող ուժն Արցախի խնդրով զիջումների է գնացել, հանձնել ոչ միայն Ադրբեջանին սիրաշահելու և զիջում մատուցելու համար, այլ, որ նաև այդ հարցում գաղափարապես համախոհ է ադրբեջանցիների հետ, այս մասին գրել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը:
«3-4 տարի Արցախի ինքնորոշման իրավունքը կառավարության ծրագրերով, բյուջեով, նախընտրական ծրագրով ամրագրածներն այսօր դեմքի այնպիսի բութ արտահայտությամբ են խոսում Արցախի մասին, որ կարծես իրենք չէին Ստեփանակերտի վերածննդի հրապարակում ողջ ուժով գոռում` «Արցախը Հայաստան է և վե´րջ»:
Երբ ժամանակին շատերս խոսում էինք այն մասին, որ սրանք եկել են Արցախը հանձնելու, հեկեկալով հերքում էին:
Իսկ հիմա չեն էլ ասում, թե չի ստացվել, չկարողացանք, ուղիղ ասում են` Արցախն Ադրբեջան է, Արցախը սպառնալիք է, իսկ Արցախի հանձնումը փորձում ներկայացնել որպես փրկություն»,- Facebook-ում գրել է Աբրահամյանը:

Тигран Абрамян: Члены "Гражданского договора" прямо заявляют, что Арцах – это Азербайджан, Арцах – это угроза, сдачу Арцаха они пытаются представить как спасение
03/02/2024 11:40
Различные антинациональные, антиармянские, предательские заявления различных представителей власти в отношении Арцаха лишь укрепляют подход, согласно которому правящая власть пошла на уступки в вопросе Арцаха, сдала Арцах не только для того, чтобы заискивать перед Азербайджаном и предложить уступку, но и что она идеологически согласна с азербайджанцами в этом вопросе. Об этом написал секретарь фракции НС "Честь имею" Тигран Абрамян.
«Те, кто программами правительства, бюджетом и предвыборной программой закрепили право Арцаха на самоопределение 3-4 года подряд, сегодня говорят об Арцахе с таким глупым выражением лица, что как будто и не кричали во всю мощь на площади Возрождения Степанакерта: «Арцах – это Армения, и точка».
Когда многие из нас говорили о том, что пришли сдавать Арцах, они воплями отрицали.
А теперь даже не говорят, что не получилось у нас, мы не смогли, они прямо говорят, что Арцах - это Азербайджан, Арцах - это угроза, и сдачу Арцаха они пытаются преподнести как спасение», - написал Абрамян на своей странице в Facebook.