Եթե հայ ժողովուրդը չի փոխում Փաշինյանին, նա է փոխելու հայ ժողովրդին․ Արմեն Աշոտյան
Քաղաքացիները շարունակում են հարցեր ուղղել «Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ում գտնվող քաղբանտարկյալ, ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանին։
Արտուշ Հարությունյանը հարցրել է․ « «Հայոց պատմություն» եզրույթը Փաշինյանը ցանկանում է փոխել «Հայաստանի պատմություն»-ով։ Վտանգները պարզ են, բայց ավելի խորքային կբացատրե՞ք՝ որտե՞ղ է սա ցանկանում մեզ դեմ տալ»։
«Փաշինյանի այդ նախաձեռնությունն ավելի խոշոր դիվերսիայի հերթական արարն է, որ գալիս է լրացնելու Արցախն Ադրբեջանի մաս ճանաչելու, Արարատից հրաժարվելու, Հայ Առաքելական եկեղեցու դեմ պայքարելու, Հայաստանի Անկախության հռչակագիրը չեղարկելու, զինանշանը և օրհներգը փոխելու, դասագրքերում մեր պատմությունը խեղաթյուրելու, բանակը վարկաբեկելու և բազում այլ գործողություններ, որոնք ունեն ընդհանուր մեկ ռազմավարական նպատակ՝ փոխել հայի ինքնությունը։
Նույն օպերայից է նաև Նիկոլի կողմից տարվող մեկ այլ քայքայիչ քաղաքականություն՝ պոկել պետությունը Հայրենիքից և հակադրել իրար այդ երկու՝ իրականում օրգանապես կապված արժեքները։ Եթե հայ ժողովուրդը չի փոխում Փաշինյանին, նա է փոխելու հայ ժողովրդին։ Սա է դառը իրականությունը, որի վերջնարդյունքում Նիկոլը հույս ունի հավերժացնել սեփական ռեժիմը։ Պատկերավոր ասած, Փաշինյանը բռնի «սեռափոխության» է ենթարկում մեր ժողովրդին` հայերից կերտելով «տրանս-ինքնության» լաբորատոր ճագարներ»,- 168․am-ի փոխանցմամբ՝ պատասխանել է Արմեն Աշոտյանը։

Армен Ашотян: Если армянский народ не сменит Пашиняна, он изменит армянский народ
Граждане продолжают задавать вопросы находящемуся в УИУ "Нубарашен" политзаключенному, заместителю председателя РПА Армену Ашотяну.
Артуш Арутюнян спросил: Пашинян хочет изменить термин «История армян» на «Историю Армении». Угрозы очевидны, но не могли бы вы объяснить подробнее, где он хочет кинуть нас?»
«Инициатива Пашиняна является еще одним актом еще большего саботажа, который дополняет признание Арцаха частью Азербайджана, отказ от Арарата, борьбу с Армянской Апостольской церковью, отмену Декларации независимости Армении, изменение герба и гимна, искажение нашей истории в учебниках, дискредитацию армии и многие другие действия, имеющие общую стратегическую цель: изменить армянскую идентичность.
Другая деструктивная политика, проводимая Николом, — из той же оперы: оторвать государство от Родины и противопоставить эти две, по сути, органически связанные ценности. Если армянский народ не сменит Пашиняна, он изменит армянский народ. Это горькая реальность, в результате которой Никол надеется увековечить свой режим. Образно говоря, Пашинян подвергает наш народ насильственной «смене пола», превращая армян в лабораторных кроликов «трансидентичности», - как сообщает 168.am, ответил Армен Ашотян.