Ռուսաստանը ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդի հրատապ նիստ է պահանջել
Ռուսաստանը   ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդի հրատապ նիստ է պահանջել Իրաքի և Սիրիայի տարածքներին ԱՄՆ-ի կողմից հարվածներ հասցնելու կապակցությամբ։ Ակնկալվում է, որ նիստը տեղի կունենա փետրվարի 5-ին՝ Նյու-Յորքի ժամանակով՝ ժամը 16։00-ին, Մոսկվայի ժամանակով՝ փետրվարի 6-ին, ժամը 00։00-ին։
Տեղեկությունը հայտնել է ՄԱԿ-ում Ռուսաստանի Դաշնության մշտական ​​ներկայացուցչի առաջին տեղակալ Դմիտրի Պոլյանսկին։
«Մենք հենց նոր ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդի հրատապ նիստ ենք պահանջել՝  Իրաքում և Սիրիայում ԱՄՆ-ի հարվածների հետևանքով խաղաղությանը և անվտանգությանը սպառնացող վտանգի կապակցությամբ։ Նիստը նախատեսվում է անցկացնել փետրվարի 5-ին, Նյու-Յորքի ժամանակով՝ ժամը 16։00-ին»,- հայտնել է նա։

Россия потребовала созыва срочного заседания Совета Безопасности ООН
Заседание Совета Безопасности ООН в связи с ночными ударами США по территории Сирии и Ирака планируют назначить на 16:00 по Нью-Йорку (00:00 по московскому времени) 5 февраля. Об этом сообщил первый заместитель постоянного представителя России при всемирной организации Дмитрий Полянский.
«Мы только что запросили срочное заседание СБ ООН в связи с угрозами миру и безопасности, созданными ударами США по Ираку и Сирии. Председательствующие в этом месяце гайанцы планируют назначить его на 16:00 по Нью-Йорку/полночь по Москве 5 февраля», — написал он в телеграм-канале.