Ադրբեջանցիները պնդում են, թե Չեխիայի քաղաքացու են ձերբակալել, ով փորձել է «Հայաստանից անցնել Ադրբեջան»
03/02/2024 16:13
Ադրբեջանական լրատվամիջոցները գրում են, իբրև Հայաստան-Ադրբեջան սահմանին ձերբակալել են Չեխիայի քաղաքացու, որը  փորձել է իրենց երկիր մուտք գործել՝ Հայաստանի տարածքից։
Նշվում է, թե տղամարդուն սահմանին ձերբակալել են ադրբեջանցի զինծառայողները, իսկ տեղի ունեցածի կապակցությամբ էլ հետաքննություն է սկսվել։
Ադրբեջանական լրատվամիջոցներում, իրենց ոճին համապատասխան, արդեն սկսել են պնդումներ շրջանառել, թե «Չեխիայի քաղաքացին փորձել է Ադրբեջան մուտք գործել՝ լրտեսության նպատակով»։

Азербайджанцы утверждают, что задержали гражданина Чехии, который пытался "перебраться из Армении в Азербайджан"
Азербайджанские СМИ сообщают, что на армяно-азербайджанской границе был задержан гражданин Чехии, пытавшийся перебраться в их страну из территории Армении.
Отмечается, что он был задержан азербайджанскими военнослужащими на границе при попытке перебраться из Армении в Азербайджан.
В азербайджанских СМИ, как это свойственно их стилю, уже начали распространяться утверждения о том, что "гражданин Чехии пытался перебраться в Азербайджан с целью шпионажа".