Այս շինծու, դատարկ գործը դատարանում ներկայացնող դատախազին պարզապես խղճում եմ․ Լևոն Քոչարյան
ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Լևոն Քոչարյանը հայտնել է, որ իր գործով նախաքննության ավարտից հետո այն ուղարկել են դատարան։
«Գործն» ուղարկվեց դատարան:
Դատական նիստերը կլինեն դռնբաց: Էս շինծու, դատարկ գործը դատարանում ներկայացնող դատախազին պարզապես խղճում եմ:
Շնորհակալ եմ բոլորին աջակցության և չդադարող նամակների ու զանգերի համար»,- գրել է Լևոն Քոչարյանը՝ Տելեգրամի իր էջում։
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ Լևոն Քոչարյանին և «Դիմադրություն» շարժման մասնակից Սերգեյ Ասատուրովին Քննչական կոմիտե են հրավիրել, որից հետո Ասատուրովին մեղադրանք են առաջադրել։

Левон Кочарян: Мне просто жаль прокурора, который представил в суде это сфабрикованное, пустое дело
Депутат НС Левон Кочарян от фракции "Армения" заявил, что после завершения предварительного следствия по его делу оно было направлено в суд.
«Дело» было направлено в суд.
Судебные заседания будут открытыми. Мне просто жаль прокурора, который представил в суде это сфабрикованное, пустое дело.
Благодарю всех за поддержку и постоянные письма и звонки", - написал Левон Кочарян в своем Telegram-канале.
Ранее мы сообщали, что Левон Кочарян и участник движения «Сопротивление» Сергей Асатуров были приглашены в Следственный комитет, после чего Асатурову было предъявлено обвинение.