Հայտնի է Նոր Արեշում խոշոր պայթյունի նախնական պատճառը (Shamshyan)
Այսօր՝ փետրվարի 5-ին, արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Երևանում: Ժամը 11:40-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության Փրկարար ծառայության 9-11 ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Նոր Արեշ թաղամասի 27 փողոցի տներից մեկում պայթյուն է տեղի ունեցել և հնարավոր է՝ տուժածներ լինեն:
Ինչպես դեպքի վայրից հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, դեպքի վայր է ժամանել ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության Էրեբունու բաժնի օպերատիվ խումբը՝ բաժնի պետ Դավիթ Պետրոսյանի գլխավորությամբ:
Դեպքի վայրում հավաքված մի քանի քաղաքացիներ նշել են, որ պայթյունը իրականացրել է նշված փողոցի թիվ 23 տան բնակիչը, ով միշը ունեցել է հոգեկան անհավասարակշռություն և պայթեցրել է տունը, ինչից խոշոր փլուզում է տեղի ունեցել:
Ֆոտոլրագրողը հայտնում է, որ այս պահին փրկարարները որոնողական աշխատանքներ են կատարում փլատակների տակ, պարզելու համար արդյո՞ք քաղաքացիներ կան, թե՞ ոչ:
Դեպքի փաստով էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ:

Известна предварительная причина сильного взрыва в Нор Ареше (Shamshyan)
Сегодня, 5 февраля, в Ереване произошло ЧП. Около 11:40 в Национальный центр кризисного управления 9-11 Спасательной службы МВД Республики Армения поступило сообщение о том, что в одном из домов на 27-й улице района Нор Ареш произошел взрыв и могут быть жертвы.
Как сообщает с места происшествия фотокорреспондент Гагик Шамшян, на место прибыла оперативная группа Эребунинского отдела полиции МВД Республики Армения во главе с начальником отдела Давидом Петросяном.
Несколько собравшихся на месте происшествия граждан заявили, что взрыв осуществил житель дома № 23 указанной улицы, который имел психическое расстройство и взорвал дом, что привело к крупному обрушению.
Фотокорреспондент сообщает, что спасатели сейчас проводят поисково-спасательные работы, чтобы выяснить, есть ли под завалами граждане или нет.
По факту происшествия в следственном отделе административных районов Эребуни и Нубарашен возбуждено уголовное дело.