Ձևավորվել է քննչական խումբ. Քննչական կոմիտեն մանրամասներ է հայտնել Նոր Արեշի պայթյունից
Երևան քաղաքի Նոր Արեշ թաղամասի 34-րդ փողոցում տեղի ունեցած պայթյունի դեպքի առթիվ, որի հետևանքով ամբողջությամբ կամ մասնակի փլուզվել և վնասվել են մի քանի բնակելի տներ, ՀՀ քննչական կոմիտեի ԵՔՔՎ Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 357-րդ հոդվածի 2-րդ մասի (Հրդեհային անվտանգության կանոնները կամ պահանջները խախտելը, որն անզգուշությամբ առաջացրել է մարդու մահ կամ այլ ծանր հետևանք)։
Ձևավորվել է քննչական խումբ։
«Այս պահին, շարունակվող որոնողական և փրկարարական աշխատանքներին զուգահեռ, քննչական վերոնշյալ բաժնի քննիչների կողմից դեպքի վայրում իրականացվում են անհրաժեշտ և անհետաձգելի  գործողություններ։
Տեղի ունեցած պայթյունի և փլուզման պատճառները, ինչպես նաև դեպքի մնացած հանգամանքները կպարզվեն սկսված նախաքննությամբ, որի ադյունքների վերաբերյալ ՀՀ քննչական կոմտիեն պարբերաբար տեղեկատվություն կտրամադրի»,- ասվում է ՔԿ մամուլի խոսնակ Գոռ Աբրահամյանի տարածած հաղորդագրությունում։

Сформирована следственная группа: Следственный комитет сообщил подробности взрыва в Нор Ареше
По факту взрыва на 34-й улице квартала Нор Ареш в Ереване, в результате которого полностью или частично обрушились и были повреждены несколько жилых домов, следственным отделом Следственного комитета Республики Армения по административным районам Эребуни и Нубарашен возбуждено уголовное производство по части 2 статьи 357 Уголовного кодекса Республики Армения (нарушение правил или требований пожарной безопасности, повлекшее по неосторожности смерть человека или иные тяжкие последствия). Об этом сообщил пресс-секретарь Следственного комитета Гор Абрамян.
«Сформирована следственная группа. В настоящее время, параллельно с продолжающимися поисково-спасательными работами, следователи проводят неотложные действия на месте происшествия. Причины взрыва и обрушения, а также остальные обстоятельства инцидента будут установлены в ходе начатого предварительного расследования, о ходе которого Следственный комитет РА будет периодически предоставлять информацию», - сообщил он.