Այսօր ավարտվում է «Հայոց պատմությունը»  «Հայաստանի պատմությամբ» փոխարինելու որոշման քննարկումը
Հասարակական-քաղաքական գործիչ Ավետիք Չալաբյանը գրում է․ «Սիրելի բարեկամներ, այսօր իրավական ակտերի միասնական հարթակում ավարտվում է «Հայոց պատմությունը» «Հայաստանի պատմությամբ» փոխարինելու որոշման վերաբերյալ հանրային քննարկումը:
Անցած երկու շաբաթների ընթացքում մեր հասարակությունը միարժեք գնահատական է տվել այս հակազգային և վնասակար նախագծին՝ 8000-ից ավել քաղաքացիներ արդեն դեմ են քվեարկել հարթակում, նրանցից մոտ 500-ը հանգամանալից գրավոր մեկնաբանություններ է թողել քվեարկության տակ, առանց բացառության դեմ, ԵՊՀ Հայոց պատմության ամբիոնը միարժեք և հիմնավոր դեմ է արտահայտվել նախագծին:
Չնայած այս ամենին, նախագծի հեղինակները փորձում են ֆեյքային քվեարկությամբ տպավորություն ստեղծել, թե նախագիծը հանրային աջակցություն ունի, հասել է նույնիսկ նրան, որ թշնամական պետությունից օգտատերեր են մասնակցում քվեարկությանը: Սա, իհարկե, գործող վարչախմբի տիպիկ գործելաոճն է, որը կտրվելով իրեն ընտրած քաղաքացիներից, փորձում է տարբեր ֆեյքային միջոցներով և ադմինիստրատիվ լծակներով հանրային աջակցության տպավորություն ստեղծել և առաջ մղել իր արդեն անթաքույց դարձած հակազգային օրակարգը:
Եթե դուք այս ընթացքում դեռ չեք հասցրել մասնակցել այս քվեարկությանը, հիշեք, որ ձեր մեկ ձայնից շատ բան է կախված՝ մենք ենք մեր երկրի տերը ու չպետք է թույլ տանք ֆեյքերին այն մեզանից խլել: Մի ափսոսացեք ձեր ժամանակը, մտեք այս հղումով և քվեարկեք, տե՛ր կանգնեք մեր երկրին և պատմությանը»:

Обсуждение решения о замене «Истории армян» на «Историю Армении» завершается сегодня
Общественно-политический деятель Аветик Чалабян пишет: «Дорогие друзья, сегодня общественное обсуждение решения о замене предмета «История армян» на «Историю Армении» завершается на единой платформе правовых актов.
За последние две недели наше общество дало однозначную оценку этому антинародному и вредному проекту: против него на платформе проголосовали уже более 8 тысяч граждан, из них около 500 без исключения оставили подробные письменные комментарии под голосованием. Кафедра Истории Армении ЕГУ единогласно и категорически выступила против проекта.
Несмотря на все это, авторы проекта пытаются с помощью фейкового голосования создать впечатление, что проект имеет общественную поддержку, доходя даже до того, что в голосовании участвуют пользователи из враждебного государства. Это, конечно, типичный способ работы правящей группировки, которая, отрезав себя от избравших ее граждан, пытается различными фальшивыми средствами и административными рычагами создать впечатление общественной поддержки и пропагандировать свою и без того нескрытую антинародную повестку
Если вы еще не успели поучаствовать в этом голосовании, помните, что от одного вашего голоса зависит очень многое: мы хозяева своей страны и не должны позволить мошенникам отобрать ее у нас. Не пожалейте своего времени, перейдите по этой ссылке и проголосуйте, встаньте за нашу страны и истории».