ՔՊ-ն  կմիջնորդի, որ Ալեն Սիմոնյանի եղբոր կինը և գործով անցնող «Սիներջի» ընկերության ղեկավարն ու աշխատակիցն ազատ արձակվեն
06/02/2024 12:43
ՔՊ-ն կմիջնորդի, որ Ալեն Սիմոնյանի եղբոր կինը և գործով անցնող «Սիներջի» ընկերության ղեկավարն ու աշխատակիցն ազատ արձակվեն
ՔՊ-ն կմիջնորդի, որ Ալեն Սիմոնյանի եղբոր կնոջը՝ Անի Գևորգյանին ու գործով մյուս կալանավորվածներին՝ «Սիներջի» ընկերության ղեկավար Աշոտ Հովհաննիսյանին, ինչպես նաև ընկերության աշխատակցուհի Լիլի Մկրյանին ազատ արձակեն. այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՔՊ խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը։
«Կային հանրային որոշակի ազդակներ, բայց հատկապես հաշվի է առնվել, որ կան մեղմացուցիչ պարագաներ, կանանց պարագայում՝ մանկահասակ երեխաների առումով և, ըստ էության, քննարկել ենք երեկ խմբակցության նիստում և դրական ենք տրամադրված միջնորդություն ներկայացնելու»,-ասաց նա՝ նշելով, որ այսօր կներկայացնեն կալանքը որպես խափանման միջոց փոխելու միջնորդությունը։
Հիշեցնենք, որ Անի Գևորգյանը ձերբակալվել էր ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարարությունում սկսված ձերբակալություններին հաջորդած վարույթի շրջանակում: Նշենք, որ գործով ավելի վաղ կալանավորվել էին «Սիներջի» ընկերության ղեկավար Աշոտ Հովհաննիսյանը, ընկերության աշխատակցուհի Լիլի Մկրյանը։

«Гражданский договор» будет содействовать освобождению супруги брата Алена Симоняна, а также директора и сотрудника компании "Синерджи", фигурирующих в деле
06/02/2024 13:20
Партия "Гражданский договор" будет посредничать в освобождении супруги брата Алена Симоняна Ани Геворгян и других задержанных по делу, директора компании "Синерджи" Ашота Ованнисяна, а также сотрудницы компании Лили Мкрян. Об этом в беседе с журналистами заявил руководитель фракции "Гражданский договор" Айк Конджорян.
"Были определенные сигналы, но особо учитывалось, что есть смягчающие обстоятельства, в отношении женщин, в плане малолетних детей, и, по сути, мы вчера это обсуждали на заседании фракции и мы настроены позитивно, чтобы подать ходатайство", - сказал он, отметив, что сегодня они представят ходатайство об изменении меры пресечения.
Напомним, что Ани Геворгян была арестована в рамках дела о злоупотреблениях и превышении полномочий в Министерстве экономики Республики Армения. Отметим, что ранее по этому делу были арестованы руководитель компании «Синерджи» Ашот Ованнисян и сотрудница компании Лили Мкрян.