Պետական կառույցները հերթով փակում, հեռացնում են Վարդենիսից, Ճամբարակից. Պատգամավորի ահազանգը
«Ինձ ահազանգել են բազմաթիվ վարդենիսցիներ ու ճամբարակցիներ և խնդրում են իրենց զայրույթը փոխանցել առ այն, որ Վարդենիսի և Ճամբարակի անձնագրային ծառայությունները փակում են՝ մայրաքաղաք Երևանից ստացված հրահանգով:
Խոշորացնելու, կրճատումների, բարեփոխումների, օպտիմալացիայի անվան տակ հեռավոր քաղաքներից ու գյուղերից ամեն կառույց հանում են։
Նպատակը ենթադրելի է, բայց փաստն այն է, որ սահմանամերձ բնակավայրերը այսպիսով դատարկվում են պետության «բարձր հովանու ներքո»: Իսկ 2021-ին պայծառ ապագա էիք խոստանում մեր ժողովրդին, խաբեբանե՛ր…
Այս իրավիճակում մնում է մի սպասելի հարցադրում. Վարդենիսն ու Ճամբարակն էլ ե՞ն դժգույն ու դժբախտ:
Ձեզ օպտիմալացրեք Կառավարման համակարգից… Ձեզ…
Հ. Գ. Անձնագրային ծառայությանների փակման հարցով դիմել եմ ՆԳ նախարարին, պատասխանը կհրապարակեմ: Քաղաքացիների ձայնը պիտի լսելի լինի հասցեատերերին, ու ես սիրով իրականացնում եմ ԱԺ պատգամավորի իմ գործառույթները»:

Госструктуры закрываются одна за другой, переводятся из Вардениса, Чамбарака: депутат бьет тревогу
"Многие жители Вардениса и Чамбарака предупредили меня и просили передать их недовольство тем, что паспортные столы Вардениса и Чамбарака закрываются по приказу, полученному из Еревана.
Под видом расширения, сокращений, реформ, оптимизации всякая структура переводится из отдаленных городов и сел.
Можно предположить намерение, но факт в том, что приграничные поселения таким образом опустошаются под «под эгидой» государства. А в 2021 году вы обещали нашему народу светлое будущее, лжецы...
В этой ситуации остается задать ожидаемый вопрос: Варденис и Чамбарак тоже бесцветны и несчастны?
Оптимизируйте самих себя от системы управления… себя…
P.S. Я обратилась к министру внутренних дел по поводу закрытия паспортных служб, опубликую ответ. Голос граждан должен быть услышан адресатами, и я с радостью выполняю свои обязательства как член Национального собрания».