Հայկ Մարությանը մասնակցելու է 2026 թվականի խորհրդարանական ընտրություններին
Բնականաբար, մասնակցելու ենք առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններին, այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց Հայկ Մարությանը:
«Ես սրա մասին արդեն հայտարարել եմ, առաջին անգամը չէ: Մեր աջակիցները բազմաթիվ խնդրանքներ ու պահանջներ ունեն, որ մենք պետք է ունենանք մեր կուսակցությունը, այս պրոցեսի մեջ ենք։ Շուտով կունենանք կուսակցությունը։ Եվ կապ չունի՝ նորաստե՞ղծ է, թե՞ արդեն 20-30 տարվա, անպայման պետք է մասնակցի ՀՀ կարևորագույն քաղաքական պրոցեսներին: Եթե չլինեն արտահերթ  ընտրություններ, ապա մասնակցելու ենք 2026 թվականի խորհրդարանական ընտրություններին: Եվ քանի որ ես լինելու եմ կուսակցության ղեկավարը, ես լինելու եմ, բնականաբար, թեկնածու»,-նշեց Մարությանը:

Айк Марутян примет участие в парламентских выборах 2026 года
Естественно, мы будем участвовать в предстоящих парламентских выборах, - заявил журналистам Айк Марутян.
"Я уже заявлял об этом, не в первый раз говорю. У наших сторонников много просьб и требований о том, чтобы у нас была своя партия, мы находимся в этом процессе. Скоро у нас будет партия. И не важно, новосозданная она, или ей уже 20-30 лет, она обязательно должна участвовать в важнейших политических процессах Республики Армения. Если не будет внеочередных выборов, мы примем участие в парламентских выборах 2026 года. А поскольку я буду главой партии, то, естественно, буду кандидатом", - сказал Марутян.