Պաղեստինը Իսրայելի հետ զինադադար կնքելու պայմաններն է ներկայացրել
Պաղեստինը չի ընդունի զինադադարի առաջարկը, եթե Իսրայեը կրակի դադարեցումից հետո դուրս չբերի իր բանակը Գազայի հատվածից և չվերականգնի Գազան, «Ռիա Նովոստի»-ին ասել է «Իսլամական ջիհադ» շարժման ներկայացուցիչ Իսմայիլ Սանդավին։
Նա նշել է նաև, որ Պաղեստինի պայմաններից մեկն էլ ամբողջական ու մշտական հրադադարի կնքումն է, դրա երաշխիքները․
«Պետք է երաշխիքներ լինեն, որ ամբողջական զինադադար կլինի, կրակի ամբողջական դադարեցումից հետո ազատ կարձակվեն պատանդները, քանի որ  մեր նպատակն է  փրկել սպանության դատապարտված մարդկանց»։
Պաղեստինյան դիմադրության շարժման ներկայացուցիչը նշել է նաև, որ որպես երաշխավորներ պետք է հանդես գան այն երկրները, որոնք մասնակցել են  Փարիզում տեղի ունեցած հանդիպմանը, որի ժամանակ պատադներին փոխանակելու հարցի շուրջ պայմանավորվածություն է  ձեռք բերվել։
«Երաշխավոր երկրներ պետք է լինեն ԱՄՆ-ն Եգիպտոսը և Քաթարը, կա տեղեկություն, որ երաշխավորներ կդառնան նաև Ռուսաստանն ու Թուրքիան»,- ասել է «Իսլամական ջիհադի» ներկայացուցիչը։
Ինչ վերաբերում է Գազայի հատվածի վերականգնմանը, ապա, նրա խոսքով, ողջամիտ որոշում կլինի արդեն իսկ պատրաստի՝ մոդուլային տնակների տեղադրումը։ Դրանք, նրա խոսքով, կարող են բերվել Գազա ու տրամադրվել այն մարդկանց, ում տներն ավերվել են։

В Палестине выдвинули условия перемирия с Израилем
Палестинское сопротивление не примет предложение о перемирии без прекращения Израилем огня, выхода его армии из сектора Газа и восстановления анклава, заявил РИА Новости представитель движения "Исламский джихад" Исмаил Сандави.
"Палестинское сопротивление не примет никаких предложений о перемирии без прекращения Израилем огня, выхода армии из Газы и ее восстановления", - сказал Сандави.
Он отметил, что "перемирие должно быть всеобъемлющим и постоянным". "Это условие палестинского сопротивления. Должны быть гарантии, что это перемирие будет всеобъемлющим, приведет к прекращению огня, а также обмену заключенными, потому что сопротивление стремится защитить людей от израильской машины убийств", - заявил он.
По его словам, гарантами соглашения для Израиля и палестинских группировок станут страны, которые принимали участие во встрече в Париже, где были согласованы основы новой сделки по обмену заложниками. "Странами-гарантами являются США, Египет и Катар, и есть информация, что ими также станут Россия и Турция", - сказал представитель движения "Исламский джихад".
По его словам, одним из наиболее важным пунктов нового соглашения является восстановление сектора Газа. "Есть быстрое решение, это ввоз готовых домов. Имеется более 100 тысяч модульных домов, которые могли бы быть ввезены в сектор Газа для заселения в них перемещенных лиц, чьи дома были разрушены", - сказал он.