Նիկոլ Փաշինյանը վստահեցրեց` Սահմանադրությունը չի հարմարեցնելու իրեն
«Ներքին իմաստով նկատի ունեմ ընդունված նոր Սահմանադրություն, որը ընդունվել է ժողովրդի կողմից ու բոլորը ընդունում են, որ մեծամասնությունը կողմ է քվեարկել»,- ԱԺ-ում այս մասին հայտարարեց նա:
Փաշինյանի խոսքով` իրենց կառավարման օրոք Հայաստանում ոչ մի ընտրակեղծիք տեղի չի ունեցել:
«Անկեղծ եթե ասեմ, որ եթե նույնիսկ մեր կառավարության օրոք ինչ-որ մեկը խնդիր դնի ընտրություն կեղծելու, ես գրեթե համոզված եմ, որ նույնիսկ մենք չեն կարողանա դա անել նման բան որոշելու դեպքում: Ես իսկապես եմ ասում, չգիտեմ` ինչքանով է ծիծաղելի»,- ասաց նա:
Վարչապետն ասաց, որ երբ խոսել է վերաբրենդավորմա մասին` նկատի է ունեցել 4-րդ Հանրապետությունը:
«Մենք փաթեթ չունենք սեղանին դնելու, որ ասենք՝ սա ենք առաջարկում, ու դա վատ  չի, լավ է, որովհետև կարծում եմ, որ հանրության մեջ պետք է տեղի ունենա քննարկում, թե սա ինչի մասին է, ինչի համար է: Ես կարևոր եմ համարում, որ ըմբռնում ձևավորվի, որ դա պետք է արվի»,- նշեց Փաշինյանը:
Վարչապետը նշեց, թե ավանդույթ կա, որ փորձ է արվում Սահմանադրությունը հարմարեցնել կա՛մ գործող կառավարությանը կա՛մ գործող ղեկավարին, բայց իրենց մտադրությունները այդպիսին չեն:

Никол Пашинян заверил, что не намерен подстраивать Конституцию под себя
"Во внутреннем смысле я имею в виду принятую новую Конституцию, которую принял народ и все признают, за которую проголосовало большинство", - заявил он в Национальном собрании.
По словам Пашиняна, за время их правления в Армении не было никаких фальсификаций выборов.
«Честно говоря, если кто-то при нашем правительстве поставит задачу фальсификации выборов, я почти уверен, что даже мы не сможем этого сделать, если решим сделать что-то подобное.Я действительно говорю правду, я не знаю, насколько это смешно", - сказал он.
Премьер-министр заявил, что когда он говорил о ребрендинге, он имел в виду Четвертую Республику.
«У нас нет пакета, который можно было бы выложить на стол, чтобы сказать: это то, что мы предлагаем, и это неплохо, это хорошо, потому что я думаю, что среди общества должны быть обсуждения по поводу того, о чем идет речь, для чего это нужно. Считаю важным сформировать сознание того, что это необходимо сделать", - сказал Пашинян.
Премьер-министр отметил, что существует традиция, когда Конституцию пытаются адаптировать либо к действующему правительству, либо к действующему руководителю, но у них нет таких намерений.