Հայաստանի թիվ 1 հերոսն աշխատող և հարկ վճարող քաղաքացին է. ՀՀ վարչապետ
2023 թվականին պետական բյուջե են վճարվել 2 տրիլիոն 222 միլիարդ դրամի հարկեր եւ տուրքեր, ինչը 2017 թվականի համեմատ ավել է 1 տրիլիոն 64 միլիարդ դրամով (շուրջ 2.6 միլիարդ դոլարով) կամ 92 տոկոսով․ այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ ընդգծելով, որ Հայաստանի Հանրապետության թիվ 1 հերոսն աշխատող եւ հարկ վճարող քաղաքացին է:
«Նրա վճարած հարկերի շնորհիվ են կառուցվում եւ գործում դպրոցները, կառուցվում մանկապարտեզները, ճանապարհները, ջրագծերը:
Նրա վճարած հարկերի շնորհիվ են աշխատավարձ ստանում բոլոր ուսուցիչները, բոլոր զինվորները, սպաները, գեներալները, բոլոր դիվանագետները:
Նրա վճարած հարկերի շնորհիվ են պահպանվում եւ վերականգնվում պատմամշակութային հուշարձանները:
Նրա վճարած հարկերի շնորհիվ է ձեռք բերվում սպառազինություն եւ տեխնիկա, ինժեներական աշխատանքներ կատարվում սահմանին:
Նրա վճարած հարկերի շնորհիվ է սնվում, հագնվում զինվորը: Նրա վճարած հարկերի շնորհիվ են թոշակ ստանում թոշակառուները, նպաստ ստանում նպաստառուները, առողջապահական ծառայություններ ստանում հարյուր հազարավոր մարդիկ, ում ստացած ծառայությունների դիմաց վճարում է պետական բյուջեն եւ այս վճարումների շնորհիվ են աշխատում առողջապահական հիմնարկները՝ բժշկական կենտրոնները, պոլիկլինիկաները եւ ամբուլատորիաները:
Ես խոնարհվում եմ աշխատող եւ հարկ վճարող քաղաքացու առաջ: Նրա հերոսությունը շատ-շատերը, երբեմն նույնիսկ ինքը՝ չեն նկատում: Կառավարությունը նկատում է: Ինքս նկատում եմ»,- նշված է վարչապետի գրառման մեջ:

Премьер- министр Армении: Герой № 1 в Армении - работающий и платящий налоги гражданин
В 2023 году в государственный бюджет было уплачено налогов и сборов на сумму 2 трлн 222 млрд драмов, что на 1 трлн 64 млрд драмов (около $ 2,6 млрд) или на 92% больше, чем в 2017 году. Об этом на своей странице в Facebook написал премьер-министр РА Никол Пашинян, подчеркнув, что герой Республики Армения №1 – работающий и платящий налоги гражданин.
«Благодаря уплаченным им налогам строятся и функционируют школы, строятся детские сады, дороги, водопроводы.
Благодаря налогам, которые он платит, получают зарплату все учителя, все солдаты, офицеры, генералы, все дипломаты.
Благодаря уплаченным налогам охраняются и восстанавливаются историко-культурные памятники.
Благодаря уплаченным им налогам закупается вооружение и техника, на границе проводятся инженерные работы.
Благодаря налогам, которые он платит, пенсионеры получают пенсию, получатели пособий получают пособия, сотни тысяч людей получают медицинские услуги, за услуги, которые они получают, платит государственный бюджет, и благодаря этим платежам работают учреждения здравоохранения - медицинские центры, поликлиники и амбулатории.
Низкий поклон работающему и платящему налоги гражданину. Его героизм многие, иногда даже он сам, не замечают. Правительство замечает это. Я и сам замечаю это», - написал премьер-министр.