Փաշինյանն ուզում է  երկիրը պահել կառավարության շենքում «ռեմոնտ» անելով, պատին Արագածը նկարելով․ Մամիջանյան (Տեսանյութ)
09/02/2024 11:57
Փաշինյանն ուզում է երկիրը պահել կառավարության շենքում «ռեմոնտ» անելով, պատին Արագածը նկարելով․ Մամիջանյան (Տեսանյութ)
Խորհրդարանական ճեպազրույցների ժամանակ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Հայկ Մամիջանյանը վստահեցրեց, որ ընդդիմության մոտ, մասնավորապես, իրենց մոտ, օրակարգ չի փոխվել։
«Իմ համեստ կարծիքով՝ սահմանադրական փոփոխությունների օրակարգը Փաշինյանի  խմբակի կողմից նետված կեղծ օրակարգ է։ Չեմ կարծում, որ իրենք այդ գործընթացը կհասցնեն ավարտին։ Սահմանադրության իրենց հնչեցրած թեզերին ՀՀԿ-ն, բնականաբար, խիստ դեմ է, բայց չեմ կարծում, որ դա պետք է լինի հիմա ՀՀ-ի միակ քաղաքական քննարկման թեման։ Հայաստանի կողմից բանակցողն այս պահին բացառապես զբաղված է Ադրբեջանի ուլտիմատումների կատարմամբ։ Իշխանափոխությունը ոչ միայն ընդդիմության, ՀՀԿ-ի օրակարգն է, դա փրկության միակ տարբերակն է։ ՀՀ անվտանգությունն այլընտրանք չունի, քան Փաշինյանի հեռացումը։ Այդ մարդն ուզում է  երկիրը պահել կառավարության շենքում «ռեմոնտ» անելով, պատին Արագածը նկարելով։ Նա համարում է, որ երկրի միակ խնդիրը զինանշանը, դրոշն ու օրհներգն են»,-նշեց պատգամավորը։

Мамиджанян: Пашинян хочет спасти страну, «отремонтировав» здание правительства и нарисовав на стене Арагац (Видео)
09/02/2024 12:45
В ходе парламентских брифингов руководитель фракции "Честь имею" Айк Мамиджанян заверил, что повестка дня оппозиции, в частности их, не изменилась.
«По моему скромному мнению, повестка конституционных изменений – это ложная повестка дня, выдвинутая группой Пашиняна. Я не думаю, что они завершат этот процесс. Естественно, РПА решительно выступает против выдвинутых ими положений Конституции, но я не думаю, что это должно быть единственной темой политических дискуссий в Республике Армения. На данный момент переговорщик с армянской стороны занят исключительно выполнением ультиматумов Азербайджана. Смена власти – это не только повестка дня оппозиции РПА, это единственный вариант спасения. У безопасности Республики Армения нет альтернативы, кроме отстранения Пашиняна. Этот человек хочет спасти страну, «отремонтировав» здание правительства и нарисовав на стене Арагац. Он считает, что единственная проблема страны - это герб, флаг и гимн", - отметил депутат.