Մեզ համար ցանկացած ռազմական գործողություն ավարտված է. Հաջիև
Մեզ համար ցանկացած ռազմական գործողություն ավարտված է, քանի որ Ադրբեջանը «վերականգնել է իր տարածքային ամբողջականությունը, Ադրբեջանը գործել է միայն Ադրբեջանի տարածքում»։ Այս մասին գերմանական ZDF պարբերականին տված հարցազրույցում ասել է Ադրբեջանի նախագահի խորհրդական Հիքմեթ Հաջիևը։
«Ադրբեջանը գործում է ՄԱԿ-ի կանոնադրության համաձայն, 51-րդ հոդվածը նախատեսում է ինքնապաշտպանության և դրանով իսկ Ադրբեջանի տարածքի վերականգնման իրավունք:
Չպետք է լինեն երկակի ստանդարտներ և ընտրական վերաբերմունք տարածքային ամբողջականության նկատմամբ»,-ասել է նա։

Гаджиев: Для нас любая военная операция окончена
Для нас любая военная операция окончена, потому что Азербайджан "восстановил свою территориальную целостность. Азербайджан действовал только на территории Азербайджана". Об этом в интервью немецкой газете ZDF заявил советник президента Азербайджана Хикмет Гаджиев.
"Азербайджан действует в соответствии с Уставом ООН, статья 51 предусматривает право на самооборону и, тем самым, право на восстановление территории Азербайджана.
Не должно быть двойных стандартов и избирательного отношения к территориальной целостности", - сказал он.