ՊՆ-ում հավաք-խորհրդակցություն էր․ ԶՈՒ-ում իրավախախտումների, դեպքերի ու պատահարների առաջացման նախադրյալներն ու կանխարգելման ուղիներն են քննարկել
«Փետրվարի 9-ին ՊՆ վարչական համալիրում պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արման Սարգսյանի ղեկավարությամբ անցկացվել է հավաք-խորհրդակցություն՝ «2023 թվականի ընթացքում ՀՀ զինված ուժերում արձանագրված իրավախախտումների, դեպքերի ու պատահարների առաջացման նախադրյալները և դրանց կանխարգելման հիմնական ուղիները» թեմայով։
Հավաք-խորհրդակցության ընթացքում անդրադարձ է կատարվել զինծառայողների միջև ոչ կանոնագրքային փոխհարաբերությունների առաջացմանն ազդող գործոններին, դրանց կանխարգելման ուղիներին, զինված ուժերում արձանագրված իրավախախտումների վիճակագրությանը, արատավոր բարքերի դեմ պայքարին, զինված ուժեր դրանց ներթափանցումը բացառելուն ուղղված աշխատանքներին և կանխարգելիչ միջոցառումներին, ինչպես նաև մի շարք այլ թեմաների»։

В Минобороны состоялось собрание-совещание: были обсуждены предпосылки и пути предотвращения правонарушений, инцидентов и происшествий в Вооруженных Силах
09/02/2024 19:37
«9 февраля в административном комплексе Министерства обороны под руководством заместителя министра обороны Армана Саргсяна состоялось собрание-совещание на тему «Предпосылки возникновения нарушений, инцидентов и происшествий, зафиксированных в ВС Республики Армения в течение 2023 года и основные пути их предотвращения».
В ходе собрания-совещания были рассмотрены факторы, влияющие на возникновение неуставных отношений между военнослужащими, пути их предотвращения, статистика правонарушений, зафиксированных в Вооруженных Силах, борьба с порочными нравами, работа, направленная на исключение их проникновения в Вооруженные Силы и профилактические мероприятия, а также ряд других тем».