Հրդեհ է բռնկվել 25000 քմ մակերեսով պահեստի 6000 քմ հատվածում, Կամո Ցուցուլյանը դեպքի վայրում է․ նոր մանրամասներ
10/02/2024 11:29
Փետրվարի 10-ին, ժամը 09:40-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ հրդեհ է բռնկվել Երևանի Թբիլիսյան խճուղում գտնվող պահեստային տարածքում:
Դեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ ՓԾ Երևան քաղաքի և մարզային փրկարարական վարչությունների հրշեջ-փրկարարական ջոկատներից տասներկու մարտական հաշվարկ, երկու ավտոսանդուղք, հրդեհաշիջման և փրկարարական աշխատանքների կազմակերպման բաժնի հերթապահ, Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնի օպերատիվ, Բժշկական ապահովման վարչության հերթապահ խմբերը և Հոգեբանական աջակցության բաժնի հերթապահ հոգեբանը և գազածխապաշտպան ծառայության մեքենան։
Ըստ նախնական տվյալների՝ հրդեհ է բռնկվել 25000 քմ մակերեսով պահեստի 6000 քմ հատվածում։
Իրականացվում են հրդեհաշիջման աշխատանքներ:
Դեպքի վայրում են գտնվում ՆԳՆ ՓԾ տնօրեն-ՆԳ նախարարի տեղակալ, փ/ծ գնդապետ Կամո Ցուցուլյանը, ՆԳՆ ՓԾ տնօրենի տեղակալները՝ փ/ծ գնդապետ Ե․ Կարապետյանը, փ/ծ գնդապետ Տ․ Պետրոսյանը, Փրկարարական ուժերի վարչության պետ, փ/ծ գնդապետ Ա․ Գևորգյանը և Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության պետ, փ/ծ գնդապետ Ա․ Կիրակոսյանը։

Пожар вспыхнул на складе площадью 6000 кв метров территории склада площадью 25000 кв метров, Камо Цуцулян находится на месте: новые подробности пожара на складе
10 февраля в 09:40 в Национальный центр кризисного управления поступило сообщение о том, что на складе, расположенном на Тбилисском шоссе Еревана, вспыхнул пожар.
Двенадцать пожарных расчетов пожарно-спасательных отрядов Ереванского городского и районных спасательных отрядов МВД, две автолестницы, дежурный отдела пожарно-спасательных работ, оперуполномоченный Национального центра управления в кризисных ситуациях, дежурные группы отдела медицинского обеспечения, дежурный психолог отдела психологического обеспечения и пожарный автомобиль газодымозащитной службы.
По предварительным данным, пожар вспыхнул на 6000 кв метров территории склада площадью 25 000 кв метров.
Проводятся работы по тушению пожара.
На месте происшествия находятся директор МВД - заместитель министра внутренних дел полковник Камо Цуцулян, заместители директора Спасательной службы МВД полковник Е. Карапетян, полковник спасательной службы Т. Петросян, начальник управления спасательных сил, полковник спасательной службы А. Геворкян и начальник спасательного управления Еревана, полковник спасательной службы А. Киракосян.