Վարդենիսում լարված իրավիճակ է. բնակիչները ճանապարհ են փակել․ (Լուսանկարներ, Տեսանյութ)
Այս պահին Վարդենիսում լարված իրավիճակ է: Վարդենիսի և հարակից գյուղերի բնակիչները փակել են քաղաք մտնող գլխավոր ճանապարհը: Բնակիչները բողոքի ակցիա են իրականացնում՝ ի աջակցություն անձնագրային բաժնի, հաղորդում է «Հրապարակ»-ը։
«Իշխանությունը որոշել է փակել Վարդենիսի անձնագրային և վիզաների վարչության գրասենյակը՝ դրանով էլ ավելի բարդացնելով սահմանամերձ բնակիչների բնականոն կյանքը: Նշենք, որ ակցիային մասնակցում է նաև Վարդենիսի քաղաքապետ Ահարոն Խաչատրյանը»,- գրում է կայքը։
Վարդենիսում գտնվող հիմնարկությունները, այդ թվում Վարդենիսի պոլիկլինիկան, տևական ժամանակ ստորագրահավաք էին իրականացնում՝ ի աջակցություն անձնագրային բաժնի։ Մեծ թվով ստորագրություններ են հավաքվել, պատրաստվում են հանձնել մարզպետարանին և անկնկալում են իրենց պահանջը բավարարող պատասխան։

В Варденисе напряженная ситуация: жители перекрыли дорогу: Фото
На данный момент в Варденисе напряженная ситуация. Жители Вардениса и соседних сел перекрыли главную дорогу в город. Жители проводят акцию протеста для сохранения паспортного отдела, сообщает Грапарак.
"Поскольку правительство приняло решение закрыть офис паспортно-визового отдела в Варденисе, тем самым еще больше усложнив нормальную жизнь приграничных жителей. Отметим, что в акции участвует также мэр Вардениса Аарон Хачатрян", - пишет сайт.
Учреждения Вардениса, в том числе Варденисская поликлиника, уже давно собирают подписи для сохранения паспортного отдела. Собрано большое количество подписей, их собираются передать в администрацию губернатора и ждут ответа, удовлетворяющего их требования.