Չեմ ուզում մտածել, որ քրեական տարրեր կան, բայց անպատասխանատուները չպիտի մեր հետ աշխատեն. Ավինյան (Տեսանյութ)
12/02/2024 10:21
Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանում տեղադրված 75 հատ նստարանների որակը չի համապատասխանում քաղաքապետարանի կողմից պահանջված որակին և գնին: Քաղաքապետարանի գործակարգավորական խորհրդակցության ընթացքում Տիգրան Ավինյանին զեկուցվեց, որ դրանք չեն համապատասխանում նախագծին։
«Համապատասխան միջոցներ ձեռնարկեք, որպեսզի վերականգնեն կամ փոխարինեն նստարանները, պատասխանատվությունը դրվում է մատակարարի վրա։ Պետք է խնդրեմ, որ նման դեպքերը չարձանագրվեն համացանցում, որովհետև դուք բոլորդ աշխատակիցներ ունեք։ Նման գործելաոճն անընդունելի է մեզ համար։ Չեմ ուզում կանխավարկած ունենալ, որ այդտեղ քրեական տարրեր կան, բայց եթե նույնիսկ անպատասխանատու վերաբերմունք է իրենց աշխատանքին, այդ մարդիկ չպետք է մեզ հետ աշխատեն», - ասաց Տիգրան Ավինյանը։

Авинян: Я не хочу думать, что есть криминальные элементы, но безответственные люди не должны с нами работать
12/02/2024 10:40
Качество 75 скамеек, установленных в административном районе Малатия-Себастия, не соответствует качеству и цене, требуемым муниципалитетом. Тиграну Авиняну на очередном регламентном заседании мэрии Еревана сообщили, что они не соответствуют проекту.
«Примите соответствующие меры по восстановлению или замене скамеек, ответственность лежит на поставщике. Вынужден попросить, чтобы такие случаи не фиксировались в Интернете, ведь у вас у всех есть сотрудники. Для нас такой способ работы неприемлем. Я не хочу предполагать, что в этом есть криминальные элементы, но даже если есть безответственное отношение к своей работе, эти люди не должны с нами работать", - заявил Тигран Авинян.