«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 12-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների էլեկտրամատակարարումը`
10:00-16:00 թիվ 75 դպրոց, Ներքին Շենգավիթ 1, 3, 4, 12, 13, 14, 15 փողոցների առանձնատներ, Ներքին Շենգավիթ 14 փողոց 2-րդ նրբանցքի առանձնատներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Դավիթաշեն 1-ին թաղ․ 9, 10, 10 ա շենքեր, Օհանովի փ. 1, 3, 5, 7 շենքեր, Շերամի փ. 39, 41, 44, 47, 49, 51 շենքեր և հարակից ոչ բնակիչ- բաժանորդներ,
11:00-17:00 Աղբյուր Սերոբի փ. 7 շենք, Ղափանցյան փ. 14-211, 24-185, 43/10-180, 85-154 առանձնատներ, Քանաքեռ ՀԷԿ թաղ. 5-300, 21/35-96 առանձնատներ, Թբիլիսյան խճուղի 3/14-7/16 շենքեր և 7/9-7/17 առանձնատներ, Սունդուկյան փ. 5/2, 7, 7/1, 7ա շենքեր, Հր․Քոչարի փ. 8, 10 շենքեր և 4/50-6/58 առանձնատներ, Գյուլբենկյան փ. 27, 27/1 շենքեր, Ագաթանգեղոսի փ. 29, 29/1 շենքեր, Տիգրան Մեծի պող. 6-12 շենքեր, Աղայան փ. 8-24 առանձնատներ, Չարենցի փ. 10-24 շենքեր և հարակից ոչ բնակիչ- բաժանորդներ,
11:00-17:00 Արմավիր քաղաք մասնակի և Նորապատ գյուղ,
10:00-12:00 Այնթափ գյուղ մասնակի,
10:00-13:00 Վեդի քաղաք` Արարատյան փ. 46 շենք, Սարիբեկ Վարդանյան և Թումանյան փողոցներ մասնակի, Արարատ քաղաք՝ Խանջյան փողոց մասնակի,
10:30-12:30 Վերին Դվին գյուղ մասնակի,
12:00-14:00 Կանաչուտ, Դեղձուտ և Այգեստան գյուղեր մասնակի,
10:30-12:30 Եղեգնաձոր քաղաք՝ Թամանցիների և Խանջյան փողոցներ մասնակի,
11։00-16։00 Ձորաղբյուր գյուղ մասնակի,
11:00-15:00 Աբովյան քաղաք՝ 6, 7, 8 միկրոշրջան, Քաղաքապետարանի շենք, Ոստիկանության շենք և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11։00–14:00 Արծվանիստ բնակավայրն ամբողջությամբ և հարակից ոչ բնակիչ- բաժանորդներ,
10:30-12:00 Գետահովիտ գյուղ, Ռազմական ոստիկանություն, գազի լցակայան և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
12:00-13:00 Դիտավան գյուղ և հարակից ոչ բնակիչ բաժանորդներ,
10:00-15:00 Գյումրի քաղաք՝ Մատնիշյան, Մազմանյան փողոցներով սահմանափակված տարածք՝ Տերյան փողոցին հարող հատվածով, «Ավալանշ» ծաղկի սրահի հետնամաս,
09:30-11:00 Քաջարան քաղաք՝ Չարենցի 1, 2, 3 շենքեր, Շահումյան փ. 1 շենք, Լեռնագործների փ. 8, 12, 16 շենքեր:

В Армении ожидаются отключения электричестваэ
ЗАО "Электрические сети Армении" предупреждает, что в связи с проведением плановых ремонтных работы, 12 февраля текущего года будет прекращено электроснабжение следующих адресов:
10:00-16:00 частные дома на улицах Неркин Шенгавита 1, 3, 4, 12, 13, 14, 15, школа N75, частные дома на 2-ом переулке 14-ой улицы Неркин Шенгавита и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами), жилые дома 9, 10, 10а в 1-м квартале Давташена, жилые дома 1, 3, 5, 7 на улице Оганова, жилые дома 39, 41, 44, 47, 49, 51 на улице Шерами и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами);
11:00-17:00 жилой дом 7 на улице Ахбюра Сероба, частные дома 14-211, 24-185, 43/10-180, 85-154 на улице Гапанцяна, частные дома 5-300, 21/35-96 в кв. “Канакер ГЭС”, жилые дома 3/14-7/16 и частные дома 7/9-7/17 на Тбилисском шоссе, жилые дома 5/2, 7, 7/1, 7а на улице Сундукяна, жилые дома 8, 10 и частные дома 4/50-6/58 на улице Гр. Кочара, жилые дома 27, 27/1 на улице Гюльбенкяна, жилые дома 29, 29/1 на улице Агатангехоса, жилые дома 6-12 на пр. Тиграна Меца, частные дома 8-24 на улице Агаяна, жилые дома 10-24 на улице Чаренца и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами);
11:00-17:00 частично город Армавир и село Норапат;
10:00-12:00 частично село Айнтап;
10:00-13:00 жилой дом 46 на улице Араратяна, частично улицы Сарибека Варданяна, Туманяна в городе Веди; частично улица Ханджяна в городе Арарат;
10:30-12:30 частично село Верин Двин;
12:00-14:00 частично села Каначут, Дехдзут, Айгестан;
10:30-12:30 частично улицы Таманцинери, Ханджяна в городе Ехегнадзор;
11:00-15:00 6, 7, 8 микрорайоны, здание мэрии, здание Полиции и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами) в городе Абовян;
11։00–14:00 населенный пункт Арцванист и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами);
10:30-12:00 село Гетаовит; военная полиция, газозаправочная станция и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами);
12:00-13:00 село Дитаван и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами);
09:30-11:00 жилые дома 1, 2, 3 на улице Чаренца, жилой дом 1 на улице Шаумяна, жилые дома 8, 12, 16 на улице Лернагорцнери в городе Каджаран.