Քանի դեռ Փաշինյանը գոյություն ունի քաղաքականապես՝ անհնար է, որ մեր պետությունն անվտանգ ու խաղաղ ապրի. Հայկ Մամիջանյան
13/02/2024 14:17
Քանի դեռ Փաշինյանը գոյություն ունի քաղաքականապես՝ անհնար է, որ մեր պետությունն անվտանգ ու խաղաղ ապրի. Նարեկ Մալյանի դատավարությունից առաջ լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Հայկ Մամիջանյանը։
«Երկրի անվտանգությամբ զբաղվելու փոխարեն զբացված են քաղբանտարկյալների նկատմամբ գործեր կարելով»,-ասաց նա։
Հարցին, թե ինչո՞ւ ընդդիմությունը գործնական քայլեր չի ձեռնարկում՝ Մամիջանյանը պատասխանեց, որ կոնկրետ ՀՀԿ-ի համար որևէ բան չի փոխվել, իշխանափոխությունն ինչպես եղել է օրակարգի առաջին հարցը, այդպես էլ շարունակում է մնալ․
«Հաշվի առնելով, որ յուրաքանչյուր փորձից հետո հայրենասերներն ավելի թույլ են դառնում, իսկ Փաշինյանենք ավելի լկտի ու «համարձակ»՝ հայրենիքը հանձնելու տեսանկյունից, անհրաժեշտ է ընտրել այնպիսի մի պահ, որ այդ փողոցային պայքարի մեկնարկը լինի վերջին հաղթականը»։

Айк Мамиджанян: Пока Пашинян существует политически, наше государство не может жить безопасно и мирно
13/02/2024 14:52
Пока Пашинян существует политически, наше государство не может жить безопасно и мирно. Об этом перед началом судебного заседания по делу Нарека Маляна сообщил журналистам руководитель фракции "Честь имею" Айк Мамиджанян.
"Вместо того, чтобы заниматься безопасностью страны, они заняты возбуждением сфабрикованных дел против политзаключенных",- сказал он.
На вопрос, почему оппозиция не предпринимает практических шагов, Мамиджанян ответил, что для РПА ничего не изменилось, смена власти была первым вопросом на повестке дня и остается таковым.
«Учитывая, что после каждой попытки патриоты становятся слабее, а Пашиняновцы становятся все более наглыми и «смелыми» с точки зрения сдачи Родины, необходимо выбрать такой момент, чтобы начало этого уличного протеста стало последним победоносным».