Թե քանի նախապայման է Ադրբեջանն առաջադրել 2018-24 թվականների ընթացքում, արդեն անհիշելի է․ ՀՀ իշխանությունն ամեն անգամ կատարում է պահանջները, զուգահեռ՝ պատերազմ ստանում․ Աբրահամյան
14/02/2024 18:48
Ադրբեջանում տեղի ունեցած նախագահի երդմնակալության արարողությանն Ալիևն արդեն ուղիղ հայտարարեց, որ եթե Հայաստանն իր սահմանադրությունում փոփոխություններ չմտցնի, ապա «խաղաղության պայմանագիր» չի ստորագրվի, գրել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգաամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։
«Թե քանի նախապայման է Ադրբեջանն առաջադրել 2018-24 թթ.-ի ընթացքում, արդեն անհիշելի է:
Փաշինյանի իշխանությունը 2018 թվականից, նույն դեմքով, անընդհատ խոսում է այն մասին, որ այս կամ այն պահանջի կատարումը խաղաղության հնարավորություն կստեղծի:
Սակայն ՀՀ իշխանությունն ամեն անգամ կատարում է ադրբեջանական պահանջները, զուգահեռ պատերազմ ստանում, հազարավոր կորուստներ գրանցում, իսկ հետո ճիշտ նույն դեմքով համոզում հանրությանը, որ կրկին ստիպված են երկիրը տանելու նոր կորուստների ճանապարհով:
Փաշինյանն ամեն դեպքում մի հարցում անկեղծ է: Ասում է` եթե նույնիսկ այս փուլում դրված պահանջներն էլ կատարենք, մեկ է` խաղաղության երաշխիք չկա, ինքն էլ ինչպես միշտ ո´չ մեղավոր է լինելու, ո´չ էլ պատասխանատվություն կրելու»,- գրել է Տիգրան Աբրահամյանը:

Абрамян: Невозможно вспомнить, сколько предусловий выдвинул Азербайджан в 2018-2024 годах: Власти Армении каждый раз выполняют требования, но при этом получают войну
В ходе церемонии инаугурации президента в Азербайджане Алиев прямо заявил, что если Армения не внесет изменения в свою конституцию, то "мирный договор" не будет подписан, написал депутат фракции НС "Честь имею" Тигран Абрамян.
«Сколько предварительных условий Азербайджан выдвинул в 2018-2024 годах, невозможно вспомнить.
С 2018 года власти Пашиняна с тем же лицом постоянно говорят о том, что выполнение того или иного требования создаст возможность для мира.
Однако власти Республики Армения каждый раз выполняют требования Азербайджана, но при этом получают войну, фиксируют многотысячные потери, а затем с точно таким же лицом убеждают общественность, что им придется вновь повести страну по пути новых потерь.
В любом случае, Пашинян искренен в одном вопросе. Он говорит, что даже если мы выполним поставленные на данном этапе требования, гарантии мира все равно нет, он, как всегда, не будет виновен и не понесет ответственности", - написал Тигран Абрамян.