Փաշինյանը Հարավային Կովկասում տեղի ունեցող գործընթացները քննարկել է Հունաստանի դեսպանի հետ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հայաստանում Հունաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Խրիստոս Սոֆիանապուլսին, ով նոր է ստանձնել դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում, հայտնում են կառավարությունից։
«Վարչապետը շնորհավորել է դեսպանին և մաղթել արդյունավետ աշխատանք՝ ի նպաստ Հայաստան-Հունաստան բարեկամական հարաբերությունների հետագա զարգացման ու ամրապնդման: Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է փոխգործակցության շարունակական զարգացումը բոլոր ոլորտներում, այդ թվում՝ առևտրատնտեսական կապերի ընդլայնման, համատեղ նոր ծրագրերի իրականացման առումով: Նշելով, որ Հունաստանի հետ Հայաստանն ունի հագեցած օրակարգ՝ դրա իրացման համատեքստում վարչապետը կարևորել է կառավարությունների միջև ակտիվ և ինտենսիվ համագործակցությունը:
Զրուցակիցները քննարկել են առաջիկայում բարձր մակարդակի փոխայցելությունների կազմակերպմանը, Հայաստան-Հունաստան բազմաոլորտ համագործակցության օրակարգին, Հայաստան-Եվրոպական միություն համագործակցությանը, մեր երկրում իրականացվող ժողովրդավարական բարեփոխումներին, Հարավային Կովկասում տեղի ունեցող գործընթացներին վերաբերող հարցեր: Մտքեր են փոխանակվել երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող այլ թեմաների շուրջ»:

Пашинян обсудил с послом Греции процессы, происходящие на Южном Кавказе
Премьер-министр Никол Пашинян принял новоназначенного Чрезвычайного и Полномочного посла Греческой Республики в Республике Армения Христоса Софианапулоса (Christos Sofianopoulos). Об этом сообщили в правительстве.
«Премьер-министр поздравил посла и пожелал ему плодотворной работы на благо дальнейшего развития и укрепления дружественных отношений между Арменией и Грецией. Никол Пашинян подчеркнул важность продолжительного развития сотрудничества во всех сферах, в том числе расширения торгово-экономических связей и реализации новых совместных проектов. Отметив, что у Армении и Греции очень насыщенная повестка дня, премьер-министр подчеркнул важность активного и интенсивного сотрудничества между правительствами двух стран в контексте ее реализации.
Собеседники обсудили вопросы организации взаимных визитов на высоком уровне, повестку многоотраслевого сотрудничества между Арменией и Грецией, сотрудничество между Арменией и Европейским союзом, реализуемые в нашей стране демократические реформы, а также происходящие на Южном Кавказе процессы. Состоялся обмен мыслями и на другие темы, представляющие взаимный интерес».