Ալիևը սպառնում է՝ եթե Հայաստանը չփոփոխի իր օրենսդրական ակտերը, «խաղաղության պայմանագիր» չի ստորագրվի
14/02/2024 17:59
Բաքվում ընթանում է Իլհամ Ալիևի երդմնակալության արարողությունը։ Նա, ինչպես հայտնի է, վերընտրվել է այդ երկրի նախագահի պաշտոնում։
Արարողությանն իր ելույթի ժամանակ Ալիևը, հավատարիմ իր ոճին, հոխորտանքներ է հնչեցրել Հայաստանի հասցեին՝ «եթե «կարգի չբերեն» օրենսդրությունը, ոչ մի «խաղաղության պայմանագիր» էլ չի ստորագրվի»։
«Հայաստանը և նրան ռազմական աջակցություն ցուցաբերողները պետք է իմանան, որ մեզ ոչինչ չի կարող կանգնեցնել»,- նախ ասել է Ալիևը՝ ապա նախապայմաններ թելադրել՝ Ադրբեջանի քիմքին հաճո՝ փոխել Հայաստանի օրենսդրական ակտերը։
«Եթե ​​Հայաստանն իր օրենսդրությունը «կարգի չբերի»,  ապա, բնականաբար, խաղաղության պայմանագիր չի լինի»,- ասել է նա։

Алиев угрожает, что если Армения не внесет поправки в свои законы, «мирный договор» не будет подписан
14/02/2024 18:21
В Баку проходит церемония инаугурации Ильхама Алиева. Как известно, он был переизбран президентом этой страны.
В ходе выступления на церемонии Алиев, верный своему стилю, обратился к Армении с угрозами. «Если законодательство не будет приведено «в нормальное состояние», то «мирный договор» не будет подписан».
«Армения и те, кто оказывает ей военную поддержку, должны знать, что нас ничто не остановит»,- заявил Алиев, а затем и продиктовал предварительные условия изменения законодательных актов Армении в угоду Азербайджану.
«Если Армения не приведет свое законодательство «в нормальное состояние», то, естественно, мирного договора не будет», - сказал он.