«Հայաստանը պարտավորվել է  վերադարձնել 8 գյուղ»․ Ադրբեջանի ԱԳՆ
Այդ երկրի ԱԳ նախարարությունն արձագանքել է հայկական կողմի հայտարարությանը՝ հայկական տարածքներն ադրբեջանական օկուպացիայի տակ պահելու մասին։
« «Անկլավներ և էքսկլավներ հանդիսացող գյուղերի վերաբերյալ» Հայաստանի վարչապետի հայտարարությունը, թե Ադրբեջանը օկուպացված է պահում 31 գյուղեր, քաղաքական մանիպուլյացիայի մաս է։
Ցանկանում ենք հիշեցնել Հայաստանի վարչապետին, ով իր նախորդ հայտարարություններում ասում էր, որ այդպիսի գյուղերը 32-ն են՝ այն մասին, որ Հայաստանը պարտավորվել է Ադրբեջանին վերադարձնել 8 գյուղեր»»,- նշված է Ադրբեջանի ԱԳՆ հայտարարությունում։

МИД Азербайджана: «Армения обязалась вернуть 8 сел»
Министерство иностранных дел этой страны отреагировало на заявление армянской стороны о том, чт Азербайджан  держит под оккупацией территории Армении.
««Относительно сел, являющихся анклавами и эксклавами», то заявление премьер-министра Армении о том, что Азербайджан держит под оккупацией территорию 31 села, является частью политического манипулирования.
Хотелось бы напомнить премьер-министру, который в своих предыдущих заявлениях говорил, что таких сел 32, что Армения обязалась вернуть Азербайджану восемь сел», - говорится в заявлении МИД Азербайджана.