Մահացել է Լավրենտի Միրզոյանը
Մահացել է հայ լեզվաբան, մանկավարժական գիտությունների թեկնածու, պրոֆեսոր, ՀՀ ՄԳԱ ակադեմիկոս, Լրագրողների միության անդամ Լավրենտի Միրզոյանը, այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է նրա որդին՝ Աշոտ Միրզոյանը։
Լավրենտի Միրզոյանը ծնվել է 1950 թվականի մայիսի 22-ին Հայկական ԽՍՀ Շամշադինի շրջանի Չորաթան գյուղում։ Ավարտել է ԵՊՀ ժուռնալիստիկայի ֆակուլտետը։ Աշխատել է հանրապետական մամուլում, խմբագրել «Հայոց լեզուն և գրականությունը դպրոցում» հանդեսը, «Հայ աշխարհ»,«Էրեբունի» թերթերը, եղել հայագիտական «Պայքար» ամսագրի խմբագիր-տնօրենը։

Ушел из жизни Лаврентий Мирзоян
Скончался Лаврентий Мирзоян, армянский лингвист, кандидат педагогических наук, профессор, академик АПН Республики Армения, член Союза журналистов, об этом на своей странице в Facebook написал его сын Ашот Мирзоян.
Лаврентий Мирзоян родился 22 мая 1950 года в селе Чоратан Шамшадинского района Армянской ССР. Окончил факультет журналистики ЕГУ. Работал в республиканской прессе, редактировал журнал «Армянский язык и литература в школе», газеты «Ай Ашхар», «Эребуни», был редактором-директором арменоведческого журнала «Пайкар».