Այդ մարդիկ են մեղավոր, որ համաձայնել են աշխատել այդպիսի կառավարության կազմում. Սարգսյանը՝ Քերոբյանի մասին (Տեսանյութ)
16/02/2024 15:32
Ես չեմ ուզում պատկերացնել, քանի որ մեր իշխանությունն ուղղակի ի վիճակի չէր այսպիսի բաներ անելու, լրագրողների հետ զրույցում անդրադառնալով այն հարցին, թե ինչ կլիներ իրենց իշխանության հետ, եթե այս իշխանության քայլերն աներ՝ ասաց ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը։
«Մենք այսպիսի բաներ չենք արել, բայց մարդիկ դուրս են եկել և պահանջել մեր հրաժարականը, մենք ենթարկվել ենք»,-հավելեց նա։
Անդրադառնալով Էկոնոմիկայի նախկին նախարար Վահան Քերոբյանին տնային կալանք նշանակելուն՝ Սարգսյանը նշեց, որ եթե նա նախկին իշխանություններից լիներ, ապա բոլոր միջոցները կձեռնարկեին, որպեսզի հանրությանը  ցույց տային, թե տեսեք՝ ինչքան վտանգավոր մարդ է, որ տնային կալաքը նրա համար քիչ է։ Կարծում եմ՝ այդ մարդիկ են մեղավոր, ովքեր համաձայնել են աշխատել այդպիսի կառավարության կազմում»։

Эти люди сами виноваты, что согласились работать при таком правительстве: Саргсян о Керобяне (Видео)
16/02/2024 16:25
Не хочу представлять, потому что наше правительство просто не способно на такие вещи", - сказал третий президент Республики Армения Серж Саргсян, отвечая на вопрос, что было бы с их властью, если бы они предприняли шаги этих властей.
"Мы таких вещей не делали, но люди вышли и потребовали нашей отставки, мы подчинились", - добавил он.
Касаясь домашнего ареста бывшего министра экономики Ваана Керобяна, Саргсян отметил, что если бы он был одним из представителей бывших властей, они бы приняли все меры, чтобы показать обществу, какой он опасный человек, что домашнего ареста ему недостаточно. Я думаю, виноваты те люди, которые согласились работать при таком правительстве».