Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն այցելել է ՍԻԱՍ Ակադեմիա
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը քաղաքապետի առաջին տեղակալ Արմեն Փամբուխչյանի և ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Կարեն Գիլոյանի ուղեկցությամբ այցելել է ՍԻԱՍ Ակադեմիա, ծանոթացել պայմաններին ու ծրագրերին:
Ավելի քան 800 մարզիկ ունեցող կառույցը, համահիմնադիր Արայիկ Բազինյանի խոսքով, տեխնիկապես հագեցած է ժամանակակից լսարաններով, պրոֆեսիոնալ մարզասարքերով մարզադահլիճներով, սիմուլյացիոն հրաձգարանով ու մի շարք այլ հնարավորություններով:
Ակադեմիան անցկացնում է նաև վերապատրաստման և որակավորման դասընթացներ պետական կառույցների, բանակի, անվտանգության ոլորտի աշխատակիցների, իրավապահների համար ինչպես ՀՀ-ում, այնպես էլ՝ արտերկրում:
Նախորդ տարի տեղի ունեցած հրդեհից հետո հանդիսավորությամբ վերաբացվել է ակադեմիայի մեծ մարզադահլիճը՝ կահավորված նոր գույքով:

Мэр Еревана Тигран Авинян посетил "СИАС" Академию
Мэр Еревана Тигран Авинян в сопровождении первого заместителя мэра Армена Памбухчяна и заместителя министра ОНКС Республики Армения Карена Гилояна посетил СИАС Академию и ознакомился с условиями и программами.
По словам соучредителя Араика Базиняна, структура, в которой обучаются более 800 спортсменов, технически оснащена современными аудиториями, спортивными залами с профессиональным тренировочным оборудованием, симуляционным тиром и рядом других возможностей.
Академия также проводит учебные и квалификационные курсы для государственных учреждений, армии, сотрудников сферы безопасности, сотрудников правоохранительных органов как в Армении, так и за рубежом.
После пожара, случившегося в прошлом году, большой спортзал академии был вновь открыт и оснащен новым оборудованием.