Իմ ժամկետը լրացել էր և ես հանգիստ կարող էի գնալ մեր տուն. ես դարձա վարչապետ, որպեսզի այս արհավիրքը հեռացնեմ. Սարգսյան (Տեսանյութ)
16/02/2024 15:42
Իմ ժամկետը լրացել էր և ես հանգիստ կարող էի գնալ մեր տուն, լրագրողների հետ զրույցում անդրադառնալով այն հարցին, թե ինչու ցանկացավ վարչապետ դառնալ, որն էլ հասարակության մոտ դժգոհություն առաջացրեց՝ ասաց ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը։
Նա նշեց, որ ինքը հավակնություն չի ունցել վարչապետ դառնալու.«Ես դարձա վարչապետ, որպեսզի այս արհավիրքը Հայաստանից հեռացնեմ։ Արցախյան հարցը ինձ դրդեց, որ ես վարչապետ դառնամ, ես տեսնում էի, որ արհավիրքը մոտ է»։

Саргсян. Мой срок истек, и я мог спокойно поти домой: Я стал премьер-министром, чтобы устранить эту катастрофу (Видео)
16/02/2024 16:44
Мой срок истек, и я спокойно мог пойти домой, отвечая на вопрос, почему он захотел тогда стать премьер-министром, что вызвало недовольство общественности, - заявил третий президент Республики Армения Серж Саргсян.
Он заявил, что у него не было амбиций стать премьер-министром: «Я стал премьер-министром для того, чтобы избавить Армению от этой катастрофы. Вопрос Арцаха побудил меня стать премьер-министром, я видел, что катастрофа близка».