Մենք ամեն ինչ ունեցել ենք  այս պատերազմում այսքան ողբերգական հետևանքներ չունենալու համար. ՀՀ երրորդ նախագահ
16/02/2024 15:27
Մենք ամեն ինչ ունեցել ենք այս պատերազմում այսքան ողբերգական հետևանքներ չունենալու համար. ՀՀ երրորդ նախագահ
Ասում են, որ 20 տարի մենք զենք-զինամթերք՝ ոչինչ չենք ունեցել, բայց բանից պարզվում է, որ ադրբեջանցիները սպասում էին, որ մենք գնանք, հետո հարձակվեն․ անդրադառնալով այն մեղադրանքներին, որ իրենց ժամանակ սահմանները պատշաճ կահավորված չեն եղել՝ ասաց ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը։
«Պատշաճ կահավորված են եղել, մենք ամեն ինչ ունեցել ենք այս պատերազմում այսքան ողբերգական հետևանքներ չունենալու համար։ Դուք մի լսեք այս մարդկանց, ովքեր բանակից ընդհանրապես բան չեն հասկանում։ Դուք  լսո՞ւմ եք ընդհանրապես դրսի փորձագետների գրածները, կարծիքները, թե՞ չեք ընթերցում, սրանք ինչ ասում են, ընդունում եք»,- նշեց Սարգսյանը։

Третий президент Республики Армения: У нас было все, чтобы избежать таких трагических последствий в этой войне
16/02/2024 16:10
Говорят, за 20 лет у нас не было ни оружия, ни боеприпасов, ничего не было, а оказывается, азербайджанцы ждали, пока мы уйдем, а потом нападут. Касаясь обвинений в том, что границы в то время не были должным образом оборудованы, заявил третий президент Армении Серж Саргсян.
«Они были должным образом оборудованы, у нас было все, чтобы избежать таких трагических последствий в этой войне. Не слушайте этих людей, которые ничего не понимают в армии. Вы вообще прислушиваетесь ко мнениям иностранных экспертов или не читаете о чем они пишут, принимаете то, что эти вам говорят?", - сказал Саргсян.