30 նոր ավտոբուսները շուտով կհամալրեն երևանյան երթուղիները
Երևանի քաղաքապետարանի գործակարգավորական նիստին զեկուցվեց, որ համայնքին մատակարարված 30 նոր ավտոբուսները շուտով կհամալրեն երևանյան երթուղիները:
Նշվեց, որ տրանսպորտային համակարգի բարեփոխումների ընթացքում մայրաքաղաքում ավտոբուսների համար կառանձնացվեն հատուկ գծեր:
Փոփոխություններն իրականացվում են հաշվի առնելով փողոցը սպասարկող հասարակական տրանսպորտի երթուղիների քանակն ու օրվա ծանրաբեռնված ժամերին փողոցների թողունակությունը:
Զեկուցվեց, որ «Երևանի էլեկտրատրանսպորտ» ընկերության հավաքակայանը կշարունակի համալրվել նոր շարժակազմով: Համայնքը նախատեսում է ձեռք բերել ևս 15 նոր ու ժամանակակից տրոլեյբուս:

Автобусный парк Еревана в ближайшее время пополнится 30 автобусами
На регламентном заседании мэрии Еревана сообщили, что автобусный парк Еревана в ближайшее время пополнится 30 новыми автобусами, поставленными общине.
Было отмечено, что в ходе реформы транспортной системы в столице для автобусов будут выделены специальные линии.
Изменения реализуются с учетом количества маршрутов общественного транспорта, обслуживающих улицу, и пропускной способности дорог в часы пик.
Было отмечено, что сборочная станция ЗАО "Ереванский электротранспорт" продолжит оснащаться новым подвижным составом. Община намерена приобрести еще 15 новых современных троллейбусов.