Էկոնոմիկայի նախարարի պաշտոնին նշանակվելու առաջարկ ես չեմ ստացել. Գևորգ Պապոյան (Տեսանյութ)
Նման առաջարկ ես չեմ ստացել. լրագրողների հետ զրույցում ասել է ԱԺ ֆինանսաբյուջետային հանձնաժողովի նախագահ, ՔՊ-ական Գևորգ Պապոյանը՝ անդրադառնալով իր՝ էկոնոմիկայի նախարար նշանակվելու մասին խոսակցություններին։
«Ես ԱԺ-ում աշխատում եմ, հանձնաժողովի նիստի ենք։ ԱԺ-ի հանձնաժողովի աշխատանքը պակաս պատասխանատու չէ, քան նախարարի աշխատանքը, նույնիսկ ինձ ինչ-որ տեղ զարմացնում է այդ հարցադրումը, նույն կարգի պատասխանատու և կարևոր աշխատանք է»,-ասել է նա։
Պապոյանը նշել է, որ կուսակցությունում դեռևս չկա որոշում, թե ով պետք է նշանակվի Էկոնոմիկայի նախարար։ «Այս պահին նման որոշում գոնե ես գիտեմ՝ չկա, կուսակցությունում չենք էլ քննարկել, բայց դեռ կքննարկենք»,-ասել է նա։
Նշենք, որ փետրվարի 14-ին Վահան Քերոբյանը էկոնոմիկայի նախարարի պաշտոնից հրաժարական է տվել, որից հետո նրան մեղադրանք է առաջադրվել «Սիներջիի» վերաբերյալ քրեական գործով։ Նրա նկատմամբ կիրառվել է երկամսյա տնային կալանք:

Геворг Папоян: Предложения о назначении министром экономики мне не поступало
Я не получал такого предложения. Об этом заявил председатель Постоянной комиссии НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам  Геворг Папоян, имея в виду слухи о его назначении министром экономики.
"Я работаю в НС, мы находимся на заседании комиссии, работа комиссии НС не менее ответственна, чем работа министра, даже меня немного удивляет этот вопрос, это такая же ответственная и важная работа",-  сказал он.
Папоян отметил, что партия еще не решила, кого назначить министром экономики. "На данный момент, по крайней мере, насколько мне известно, такого решения нет, мы его даже в партии не обсуждали, но будем обсуждать", - сказал он.
Отметим, что 14 февраля Ваан Керобян подал в отставку с поста министра экономики, после чего ему было предъявлено обвинение по уголовному делу о "Синерджи". Его приговорили к двум месяцам домашнего ареста.