Դատավոր Սուսաննա Գզոգյանը և դատախազ Ծովակ Մնացականյանը Նարեկ Մալյանի գործով միակ ապացույցի հետազոտման ժամանակ զբաղված են ֆեյսբուքով և չաթ անելով․ Լուսանկարներ
19/02/2024 15:59
«Քաղբանտարկյալ Նարեկ Մալյան» ֆեյսբուքյան էջը լուսանկարներ է հրապարակել՝ կից գրությամբ․
«Այս լուսանկարներում նիկոլաքպական «արդարադատության» ողջ պերճանքն է: Կարծում եմ՝ այս լուսանկարները կդառնան նիկոլական ռեպրեսիաների խորհրդանիշը, քանի որ աշխարհի որևէ այլ դատարանում նման բան չեք տեսնի: Դատավոր Սուսաննա Գզոգյանը և դատախազ Ծովակ Մնացականյանը քաղբանտարկյալ Նարեկ Մալյանի գործով միակ ապացույցի հետազոտման ժամանակ (փորձագետի հարցաքննության) զբաղված են ֆեյսբուքով և չաթ անելով: Մի կողմ թողնենք այն, որ հետազոտվող ապացույցը բազմաթիվ թերություններ ունի և, ըստ էության, առոչինչ է: Կրկնում ենք՝ ՄԻԱԿ ապացույցի հետազոտումը բացարձակ հետաքրքիր չէր ո՛չ դատավորին, ո՛չ մեղադրող դատախազին:
Վերջում նշենք, որ արդեն 5+2 ամիս է, ինչ այս մարդիկ տարբեր անհեթեթ պատճառաբանություններով կալանքի տակ են պահում քաղբանտարկյալ Նարեկ Մալյանին՝ ամիսներով նիստեր չանելով, իսկ նիստերի ժամանակ էլ հեռախոսով ինտերնետի մեջ են խորացած:
Քաղաքական իշխանությունը կարող է ինքնափառաբանող տասնյակ հեքիաթ ֆիլմեր նկարել դատական բարեփոխումների ու գործերի քննման որակի և արագության մասին: Սակայն, իրական պատկերը սա է: Մարդուն կալանել են, իսկ իրենք դատի ժամանակ զբաղված են ֆեյսբուքով ու չաթով»։

Судья Сусанна Гзогян и прокурор Цовак Мнацаканян во время рассмотрения единственного доказательства по делу Нарека Маляна заняты в Facebook и переписываются
19/02/2024 19:59
На странице «Политзаключенного Нарека Маляна» в Facebook были опубликованы фотографии с приложенным текстом:
«На этих фотографиях видно все великолепие николистского «правосудия». Я думаю, эти фотографии станут символом николистских репрессий, потому что ничего подобного вы не увидите ни в одном другом суде мира. Судья Сусанна Гзогян и прокурор Цовак Мнацаканян заняты в Facebook и переписываются во время рассмотрения единственного доказательства (допроса эксперта) по делу политзаключенного Нарека Маляна. Оставим в стороне тот факт, что расследуемые доказательства имеют множество недостатков и по сути ничего не стоят. Повторяем, исследование ЕДИНСТВЕННОГО доказательства не представляло абсолютно никакого интереса ни для судьи, ни для прокурора.
В заключение отметим, что вот уже 5+2 месяца эти люди по разным абсурдным причинам держат под стражей политзаключенного Нарека Маляна, месяцами не проводят заседания, а во время заседаний погружены в Интернет на своих телефонах.
Политическая власть может снять десятки саморекламных фильмов-сказок о судебной реформе, качестве и скорости судопроизводства. Однако реальная картина такова. Человека арестовали, но во время суда они заняты в Facebook и переписываются».