Փրկության բոլոր ճանապարհները տանում են դեպի Հանրապետության հրապարակ․ Արմեն Աշոտյան
Քաղաքացի Կարեն Լեռնոյանը հարցրել է. «Պատերազմ է հասունացել, ի՞նչ գնահատականներ կտաք էս ամենին, ի՞նչ կարող ենք անել մենք՝  կանխելու համար նոր արհավիրքները»։
«2020 թվականի նոյեմբերի 9-ից հետո հայ ժողովուրդը չի կատարել նոր պատերազմները, նոր կորուստները, նոր զիջումները կանխելու ամենակարևոր քայլը՝ չի հեռացրել Նիկոլին և չի պատժել ահռելի մարդկային և տարածքային կորուստների մեղավորներին։ Ալիևը կմնա անպատիժ այնքան ժամանակ, որքան անպատիժ է Նիկոլը։
Իմ ողջ հարգանքով մեր սահմաններին կանգնած զինվորների հանդեպ, մենք Նիկոլի շնորհիվ չունենք ո՛չ ներքին, ո՛չ արտաքին անվտանգային գործուն մեխանիզմներ։ Սեփական բանակը կազմալուծելուն, մեր տղերքի վրա մատ թափ տալուն զուգահեռ, Փաշինյանը վերածել է Հայաստանը գեոպոլիտիկ բոմժի՝ դիվերսիֆիկացիայի անվան տակ քանդելով հին պաշտպանական համակարգը և չստեղծելով նորը։
Հայաստանն ապագայի շանս կունենա միայն մեկ դեպքում․ եթե հայ ժողովուրդն իշխանազրկի Նիկոլ Փաշինյանին, ուստի փրկության բոլոր ճանապարհները տանում են դեպի Հանրապետության հրապարակ, հակառակ դեպքում՝ դեպի մոտակա գերեզմանախորշ»,- պատասխանել է Արմեն Աշոտյանը։

Армен Ашотян: Все пути к спасению ведут на площадь Республики
Заместитель председателя РПА, политзаключенный Армен Ашотян из УИУ ответил на вопросы, адресованные ему.
Гражданин Карен Лерноян спросил: «Война назрела, как бы вы все это оценили? Что мы можем сделать, чтобы предотвратить новые катастрофы?»
«После 9 ноября 2020 года армянский народ не сделал самого важного шага для предотвращения новых войн, новых потерь, новых уступок: не убрал Никола и не наказал виновников огромных человеческих и территориальных потерь. Алиев останется безнаказанным до тех пор, пока будет безнаказан Никол.
При всем уважении к солдатам, стоящим на наших границах, благодаря Николу у нас нет эффективных внутренних и внешних механизмов безопасности. Помимо расформирования собственной армии и тыканья пальцем в наших ребят, Пашинян превратил Армению в геополитического бомжа, разрушив старую систему обороны под видом диверсификации, и не создав новую.
У Армении будет шанс на будущее только в одном случае. Если армянский народ отстранит Никола Пашиняна от власти, поэтому все пути к спасению ведут на площадь Республики, в противном случае - к ближайшей могиле", - ответил Армен Ашотян.