Գևորգ Ալթունյանն ազատության մեջ է
ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության նախկին պետ Գևորգ Ալթունյանի նկատմամբ տնային կալանքը ևս երկու ամսով երկարաձգելու միջնորդությունը մերժվել է, նա ազատության մեջ է, այս մասին Aysor.am-ին ասաց Ալթունյանի շահերի պաշտպան Սիրանուշ Սահակյանը։
Որոշումը կայացրել է Հակակոռուպցիոն առաջին ատյանի դատարանի դատավոր Վահե Դոլմազյանը։
Սիրանուշ Սահակյանն ասաց, որ Գևորգ Ալթունյանի նկատմամբ կիրառվել է գրավ և ստորագրություն՝ չհեռանալու մասին։
Փաստաբանն ավելացրեց, որ Գևորգ Ալթունյանի կալանքի իրավաչափության հարցը վիճարկման առարկա է, կա նաև ՄԻԵԴ ներկայացված գանգատ։
Նշենք, որ Գևորգ Ալթունյանն ու ևս 4 անձ, այդ թվում՝ Dasaran.am կայքի հիմնադիր Սուրեն Ալոյանը, մեղադրվում են ՊՆ գնումների գործընթացի արդյունքում «փաստաթղթերում կեղծ տեղեկություններ զետեղելու եղանակով պետությունից 106 մլն 300 հազար դրամ հափշտակելու մեջ»։

Геворг Алтунян находится на свободе
Ходатайство о продлении домашнего ареста еще на два месяца в отношении бывшего начальника управления информации и по связям с общественностью Министерства обороны Геворга Алтуняна было отклонено, он на свободе. Об этом Aysor.am сообщила защитница интересов Алтуняна Сирануш Саакян.
Решение принял судья Антикоррупционного суда первой инстанции Ваге Долмазян.
Геворга Алтуняна освободили под залог, в отношении Алтуняна была применена подписка о невыезде.
Адвокат добавила, что вопрос законности задержания Геворга Алтуняна является предметом обсуждения, также есть жалоба, поданная в ЕСПЧ.
Отметим, что Алтунян и еще 4 человека, в том числе основатель сайта Dasaran.am Cурен Алоян, обвиняются в «краже 106 миллионов 300 тысяч драмов у государства путем внесения ложной информации в документы о закупках министерства обороны».