Ձերբակալվել է Սամվել Շահրամանյանի թիկնազորի աշխատակից Աշոտ Դանիելյանը
Ոստիկանության ծառայողներն ապօրինի թմրամիջոց պահելու, օգտագործելու և իրացնելու կասկածանքով քաղաքացու են բերման ենթարկել։
«Ոստիկանության բաժին տարված քաղաքացու վերաբերյալ հաղորդում և համապատասխան փաստաթղթեր են ներկայացվել Քննչական կոմիտե, ավելի ուշ ՔԿ է ներկայացվել նաև տվյալ անձը։ Դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ Քրեական օրենսգրքի 393-րդ հոդվածի 1-ին մասի և 396-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով, իրականացվում է նախաքննություն։ Անձը ձերբակալվել է»,- Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց ՀՀ քննչական կոմիտեի մամուլի քարտուղար Գոռ Աբրահամյանը։
Նախաքննությունը շարունակվում է, միջոցներ են ձեռնարկվում դեպքի հանգամանքները լիարժեք պարզելու նպատակով։
Տեղեկությունների համաձայն՝ ձերբակալվածը Արցախի նախագահ Սամվել Շահրամանյանի թիկնազորից Աշոտ Դանիելյանն է։

Задержан сотрудник охраны Самвела Шахраманяна Ашот Даниелян
Сотрудники полиции задержали гражданина по подозрению в незаконном хранении, использовании и сбыте наркотических средств.
"Заявление и соответствующие документы в отношении доставленного в полицию гражданина были переданы в Следственный комитет, позднее это лицо также было представлено в Следственный комитет.
По факту происшествия возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 393 и части 1 статьи 396 Уголовного кодекса Республики Армения инициировано уголовное производство, проводится предварительное расследование. Человек задержан», - сообщил Aysor.am пресс-секретарь Следственного комитета Республики Армения Гор Абрамян.
Предварительное следствие продолжается, принимаются необходимые меры для выяснения обстоятельств.
Согласно информации, задержанным является сотрудник охраны президента Арцаха Самвела Шахраманяна Ашот Даниелян.