Աշոտ Դանիելյանի մոտ անձնական խուզարկությամբ թմրանյութ չի հայտնաբերվել, նա այս պահին Շահրամանյանի անվտանգության աշխատակիցը չի հանդիսանում. Պաշտպան (Տեսանյութ)
Աշոտ Դանիելյանը Սամբոյի աշխարհի կրկնակի չեմպիոն է, կյանքում նույնիսկ ծխախոտ օգտագործած չկա, լրագրողների հետ զրույցում ասաց Արցախի նախագահ Սամվել Շահրամանյանի անվտանգության նախկին աշխատակից Աշոտ Դանիելյանի շահերի պաշտպանը։
«Անձնական խուզարկության ընթացքում նրա մոտ թմրանյութի հետ առնչություն ունեցող որևէ իր չի հայտնաբերվել։ Աշոտը նույնիսկ տրամադրել է իր հեռախոսի գաղտանաբառը, առաջարկել ստուգել, պարզաբանել, թե ինչի հիման վրա են իրեն կասկածում թմրանյութերի իրացման կամ շրջանառության մեջ»,-ասաց պաշտպանը։
Հիշեցնենք՝ երեկ երեկոյան դիմակավորված անձինք քաղաքացիական մեքենայով կանգնեցրել են Աշոտ Դանիելյանին, ձեռնաշղթաներ են հագցրել և իր իսկ մեքենայով տարել են ոստիկանության բաժանմունք։
Պաշտպանն ասաց, թե մինչ այս պահն իրենց ձերբակալման արձանագրությունը չի տրամադրվել, միայն որոշումն է տրամադրվել։
Բացի այդ, նա նշեց, թե Դանիելյանի մեքենան շուրջ 3 ժամ կնիքված չի եղել։
«Անհասկանալի է՝ ինչու է իր իսկ մեքենայով բերման ենթարկվել, ինչու են դիմակավորված եղել այդ անձինք, ինչու պարեկները չեն ուղեկցել, ինչու հենց իր նկատմամբ և հենց այս ժամանակահատվածում, ինչու են այս ամենը տարբեր լրատվամիջոցներ կապում Սամվել Շահրամանյանի հետ։ Այս ամենի համատեքստում մեզ մոտ տարբեր կասկածներ են առաջանում»,-ասաց պաշտպանը։
Նա նշեց՝ այս պահին Աշոտ Դանիելյանը Սամվել Շահրամանյանին անվտանգության հարցով աջակցություն է ցուցաբերում բացառապես հասարակական հիմունքներով։
«Նա այս պահին Շահրամանյանի անվտանգության աշխատակիցը չի հանդիսանում։ Նախկինում եղել է նրա անվտանգության պատասխանատուն, բայց հիմա՝ ոչ»,-ասաց պաշտպանը։

Адвокат: В ходе личного досмотра у Ашота Даниеляна никаких наркотиков обнаружено не было, он на данный момент не является сотрудником охраны Шахраманяна
21/02/2024 13:29
Ашот Даниелян – двукратный чемпион мира по самбо, он ни разу в жизни не выкурил даже сигарету. Об этом в беседе с журналистами заявил адвокат бывшего сотрудника охраны президента Арцаха Самвела Шахраманяна Ашот Даниелян.
"В ходе личного досмотра у него не обнаружено ничего, связанного с наркотиками. Ашот даже сообщил пароль своего телефона, предложил проверить, пояснить, на основании чего его подозревают в хранении или сбыте наркотиков", - рассказал адвокат.
Напомним, вчера вечером люди в масках остановили Ашота Даниеляна на гражданской машине, надели на него наручники и на его же машине отвезли в отделение полиции.
Адвокат сообщил, что до сих пор протокола о его задержании не представлено, только принято решение.
Кроме того, он отметил, что машина Даниеляна не была опломбирована около 3 часов.
"Непонятно, почему его задержали в собственной машине, почему эти лица были в масках, почему его не сопровождали патрули, почему именно по отношению к нему и именно в этот период, почему разные СМИ связывают все это с Самвелом Шахраманяном . В контексте всего этого у нас возникают различные сомнения", - заявил адвокат.
Он отметил, что Ашот Даниелян в настоящее время оказывает поддержку Самвелу Шахраманяну в вопросах безопасности исключительно на общественных началах.
«На данный момент он не является сотрудником охраны Шахраманяна. Раньше он отвечал за его безопасность, но не сейчас», - сказал адвокат.