Ղազախստանի դեսպանը Երևանի քաղաքապետարանում էր
«Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ղազախստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Բոլատ Իմանբաևին: Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են Երևանի և Աստանայի միջև նախանշվող համաձայնագրի ստորագրմանն ու երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող ծրագրերին:
Առանձնակի կարևորելով գործընկերային հարաբերությունների զարգացումը նաև քաղաքների մակարդակում՝ Տիգրան Ավինյանը նկատել է, որ ստորագրվող փասթաթուղթն իր հերթին հնարավորություն կտա գործել՝ ի բարօրություն երկու քաղաքների ու ժողովուրդների:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության ու գործակցության պատրաստակամության համար՝ Հայաստանի Հանրապետությունում Ղազախստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Բոլատ Իմանբաևը նշել է, որ իր լիազորությունների շրջանակում պատրաստակամ է աջակցելու և օժանդակելու երկուստեք կապերի ամրապնդմանն ու խորացմանն ուղղված բոլոր նախաձեռնություններին և ծրագրերին: Դեսպանն անդրադարձել է նաև մի շարք ընկերությունների գործունեությանը, որը կարող է հետաքրքրել Երևանին»:

Посол Казахстана посетил мэрию Еревана
"Мэр Еревана Тигран Авинян принял чрезвычайного и полномочного посла Республики Казахстан в Республике Армения Болата Иманбаева. В ходе встречи стороны обсудили подписание предлагаемого соглашения между Ереваном и Астаной и программы, представляющие взаимный интерес.
Подчеркнув развитие партнерских отношений и на уровне города, Тигран Авинян отметил, что подписываемый документ, в свою очередь, даст возможность действовать на благо обоих городов и народов.
Выразив благодарность за теплый прием и готовность к сотрудничеству, чрезвычайный и чолномочный посол Республики Казахстан в Республике Армения Болат Иманбаев отметил, что готов поддерживать и содействовать всем инициативам и программам, направленным на укрепление и углубление двусторонних связей в рамках своих полномочий. Посол также коснулся деятельности ряда компаний, которые могут представлять интерес для Еревана".